Sveicam Zinību dienā

29.08.2022.
Sveicam Zinību dienā

Sveicam skolēnus, vecākus un skolotājus jaunajā mācību gadā. Novēlam labas sekmes, daudz jaunu iespaidu un vērtīgu zināšanu! Jaunajā mācību gadā Dabas muzejs aicina apmeklēt atjaunotās ekspozīcijas, izzināt Latvijas dabu un mācīties ar pietāti izturēties pret tās vērtībām.

Latvijas Nacionālais dabas muzejs mācību gadu iesāks ar jaunām un papildinātām ekspozīcijām. Pēc restaurācijas atvērta pasaules dzīvnieku zāle, kurā skatāmi dzīvnieki no visiem zooģeogrāfiskajiem apgabaliem: Etiopijas, Indomalajas, Neotropikas, Austrālijas un Holarktikas. Ekspozīcijā redzams sauszemes augstākais zīdītājs – žirafe, ātrākais skrējējs – gepards, lielākais kaķu dzimtas pārstāvis – tīģeris, viens no retajiem olas dējošajiem zīdītājiem – ehidna, kā arī daudzi citi eksotiskie dzīvnieki. Zīdītājiem un pasaules lielākajam putnam – Āfrikas strausam ir pievienojušies arī rāpuļi, tai skaitā īpatnējā ķirzaka – apkakles agāma.

Savukārt jaunajā Latvijas zīdītājdzīvnieku ekspozīcijā pirmo reizi skatāms zeltainais šakālis, bet labāk pazīstamos zvērus, piemēram, stirnas un meža cūkas var aplūkot ziemas un vasaras kažokā.

Lai pievērstu uzmanību jaunumiem arī citās ekspozīcijās, no 1. septembra ģimenēm ar bērniem pieejama uzdevumu trasīte „Atklāj Dabas muzeju no jauna”, kurā ar uzdevumu palīdzību mazākie apmeklētāji uzzinās arī par meteorītiem, zivīm Baltijas jūrā un dažādajām putnu balsīm.

Plašāka informācija par uzdevumu trasīti

Ceturtdien, Zinību dienā, no plkst. 12.00 līdz 16.00 zooloģijas ekspozīcijās būs iespēja krāsot Latvijas putnu kartiņas, likt SIA „OLLP crafts” koka puzles un darboties ar putnu alfabētu.

Skolu pedagogus aicinām pieteikt ekskursijas un nodarbības par dabas tēmām dažādām vecuma grupām, kā arī meklēt Dabas muzeja piedāvājumu „Skolas soma”.

Rudenī turpināsim arī dabaszinību konkursu 5.–7. klašu skolēniem „Cielavas gudrības”.

Kontakti ekskursiju vai nodarbību pieteikšanai (pirmdiena–piektdiena 9.00–17.30):

26665406, 67356039, ekskursijas@lndm.gov.lv

Dabas muzejs - solis tuvāk dabai. Nāc un iepazīsti!

Pievienotie faili