Skolām

Pieteikšanās

Latvijas Nacionālo dabas muzeju ir iespējams apmeklēt gan patstāvīgi, gan izvēloties ekskursiju vai nodarbību ar muzeja darbinieku – gidu. Apmeklējot muzeju gida pavadībā, skolotājs un pavadošās personas nodrošina kārtību, savukārt muzeja darbinieks rūpējas par tēmas izklāstu atbilstoši pieprasītajai tēmai un bērnu vecumam.

Aicinām informēt muzeju par grupu apmeklējumu arī tad, ja netiek pieteikts muzeja gids ekskursijai vai nodarbībai.

Viena muzeja apmeklējuma laikā nav iespējams pamatīgi iepazīties ar visām ekspozīcijām, tādēļ iesakām izvēlēties konkrētu tematu, kuru ar vai bez gida aplūkot tuvāk.

Pirms došanās uz muzeju vēlams tēmu apspriest klasē, lai skolēni būtu nedaudz sagatavoti tam, par ko būs runa. Vēl labāki rezultāti ir tad, ja katram skolēnam dots uzdevums, kurš jāizpilda muzejā, vai pec apmeklējuma, balstoties uz iegūtajām zināšanām.

Ekskursijas un nodarbības jāpiesaka dažas dienas iepriekš, vēlams – nedēļu pirms došanās uz muzeju. Pirms zvanāt mums, iesakām iepazīties ar muzeja piedāvājumu. Ja neatradāt sev interesējošu tēmu, daudzos gadījumos ir iespējams to sagatavot, taču tas ir jāsaskaņo vismaz 10 dienas iepriekš.

Dabas muzeja sniegto izglītojošo pakalpojumu (ekskursijas, muzejpedagoģiskās programmas, nodarbības un lekcijas) cenu sastāda maksa par ieejas biļetēm muzejā un maksa par pakalpojumu atbilstoši Latvijas Nacionālā dabas muzeja sniegto pakalpojumu cenrādim.

Uzzināt vairāk par piedāvājumu un pieteikties ekskursijām iespējams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 26665406  vai rakstot e-pastu ekskursijas@lndm.gov.lv.

Piesakoties Jums būs jāsniedz šādas ziņas:
Vēlamais apmeklējuma datums un laiks (tiks saskaņots ar vadītāju), izvēlētā tēma, skola, klase (bērnu vecums) un kontaktpersonas tālruņa numurs.

Ja vēlaties veikt pakalpojuma apmaksu ar rēķinu, pēc ekskursijas vai nodarbības tēmas un laika saskaņošanas, ir jāaizpilda informācijas rēķina sagatavošanai veidlapa. Ja pēc rēķina pieteikuma aizpildīšanas rodas jautājumi par rēķina apmaksu, lūgums zvanīt grāmatvedībai pa tālruni 67356035, e-pasts rekini@lndm.gov.lv.

Informācijas rēķina sagatavošanai veidlapa

Pirms apmeklējuma, aicinām iepazīties ar Latvijas Dabas muzeja Iekšējās kārtības noteikumiem.


Ekskursijas

Piedāvājam vairāk nekā 20 ekskursiju tēmas par dabu un vides aizsardzību. 

Ekskursijas vada muzejpedagogs vai konkrētās jomas speciālists. 

Ekskursijas piedāvājam latviešu, krievu un angļu valodā. 

Vairāk par piedāvājumu 


Nodarbības

Aktuālais nodarbību saraksts

Piedāvājam vairāk nekā 30 nodarbību tēmas par dabu un vides aizsardzību. 

Nodarbības vada muzejpedagogs vai konkrētās jomas speciālists, un tās ir papildinātas ar kādu praktisku uzdevumu – darba lapu aizpildīšanu, krustvārdu mīklu risināšanu, video skatīšanos un tml. Nereti nodarbībās tiek izmantoti arī priekšmeti no muzeja krājuma. 

Nodarbības piedāvājam latviešu un krievu valodā. 

Vairāk par piedāvājumu 


Lekcijas

Vidusskolēniem, skolotājiem un citiem interesentiem piedāvājam apmeklēt lekcijas par dabu un vides aizsardzību. Lekcijas laikā visbiežāk tiek izmantota datorprezentācija un dažādi uzskates materiāli no muzeja krājuma – fosilijas, kukaiņi, herbāriji, kaltētu sēņu paraugi u.c.

Vairāk par piedāvājumu 


Muzejs mūsu bagāžā

Sadarbojoties ar Dabas muzeja atbalsta biedrību un īstenojot dažādus starptautiskus projektus, esam izveidojuši vairākus interaktīvus mobilo nodarbību komplektus.

Ar programmas „Muzejs mūsu bagāžā” nodarbībām „vedam” muzeju uz skolām reģionos. 

Vairāk par piedāvājumu 


Pulciņi

Jaunajiem dabas pētniekiem ir iespēja iesaistīties dažādu jomu pulciņos, ko vada muzeja speciālisti un kas notiek sadarbībā ar Rīgas Jauno tehniķu centra struktūrvienību „Dabaszinību skola”. Mūsu speciālisti vada pulciņu programmas skolēniem visās vecuma grupās. Nodarbības notiek reizi nedēļā muzeja telpās un reizi mēnesī bērni kopā ar pedagogu dodas izbraukumā vai ekskursijā ārpus muzeja. 

Vairāk par piedāvājumu 


Izglītojošie materiāli

Pilnvērtīgākam muzeja apmeklējumam aicinām izmantot muzeja speciālistu sagatavotās darba lapas. Tās ir aizpildāmas, apskatot muzeja ekspozīcijas. 

Vairāk par pieejamajām darba lapām 


Konkurss 5.–6. klašu skolēniem „Cielavas gudrības”

„Cielavas gudrības” ir konkurss 5.–6. klašu skolēniem par dažādām dabas tēmām. Šo konkursu muzeja darbinieki organizē kopš 2007. gada.

Konkursā piedalās komandas trīs dalībnieku sastāvā, kas sagatavo atbildes uz atlases anketām un tiekas finālspēlēs.  Muzeja mājaslapā trīs reizes sezonas laikā tiek publicētas atlases anketas un pēc katras spēles izziņoti komandu vērtējumi. Sezonas noslēgumā, lai noskaidrotu uzvarētājus, labākās komandas tiekas klātienē.

Vairāk par konkursu