Muzeja veidotās filmas

Filma  „Latvijas dabas bagātības" 

Filmā muzeja speciālisti stāsta par mūsu zemes dabas vēsturi no simtiem miljonu gadus senas pagātnes līdz pat mūsdienām. Par senākajiem laikiem mēs uzzinām galvenokārt no zemē atrodamajām fosilijām; par pēdējiem gadu tūkstošiem liecību ir daudz vairāk. Kad un kā Latvijā ienākušas vai no tās izzudušas dažādas augu, dzīvnieku un sēņu sugas, kuras no tām šobrīd uzskatāmas par īpašu mūsu dabas bagātību un kāpēc?  

Filma tapusi projekta „Ceļojošā izstāde „Latvijas dabas bagātības"" ietvaros, kas veltīts Latvijas simtgadei un tika īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Teksts - Latvijas Dabas muzeja autoru kolektīvs 
Filma tapusi studijā VISIO
Skaņas ieraksti un apstrāde STUDIO55
Pateicība par video materiāliem ELM MEDIA 
Pateicība par Grenlandes video materiāliem J. Karušam, M. Krievānam, K. Lamsteram, A. Rečam un R. Pāvilam.
Mūzika un izpildītāji: L. Grīnberga un J. MežaFilma „Eiropas āpsis (Meles meles) Latvijā"

Filmā apkopots vairāku mēnešu garumā iegūts materiāls, kas filmēts pie āpšu alām 2016. gadā Slīteres Nacionālajā parkā.

Filmēšana norisinājās no agra pavasara, āpšiem atgūstoties no ziemas miega, līdz pat vēlam rudenim un pirmajiem sniegputeņiem. Filmā iespējams sekot līdzi āpšu pavasara priekiem, ikdienas rosībai, migas iekārtošanai, savstarpējām attiecībām.

Projekts tapa ar Mežu attīstības fonda finansiālu atbalstu. 
Sadarbības partneri: Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" un dabas eksperts Vilnis Skuja.