Ģimenēm

Viena muzeja apmeklējuma laikā nav iespējams pamatīgi iepazīties ar visām ekspozīcijām, tādēļ iesakām izvēlēties konkrētu tematu, kuram pievērst padziļinātu uzmanību. 

Latvijas Nacionālo dabas muzeju ir iespējams apmeklēt gan patstāvīgi, gan izvēloties ekskursiju vai nodarbību ar muzeja darbinieku – gidu. Ekskursiju vai nodarbību iespējams pieteikt arī individuāli ģimenei. 

Lai savu apmeklējumu padarītu aizraujošāku un dažādotu pieredzi, aicinām izmantot audio gidu, kā arī sekot līdzi informācijai par gaidāmajiem pasākumiem.

Kontakti ekskursiju vai nodarbību pieteikšanai (pirmdiena–piektdiena 9.00–17.30):

26665406, 67356039, ekskursijas@lndm.gov.lv


Zinātkāro ģimeņu sestdienas

Aicinām apmeklēt individuālas nodarbības par dažādiem dabas tematiem, kas paredzētas ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Nodarbības vada muzejpedagoģe Eleonora Zuimača. Tās norisinās sestdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00 ekspozīcijā – dabas izziņas istabā „Par Zemi, Sauli un mums”. 

Uz nodarbībām nepieciešama obligāta iepriekšēja pieteikšanās!

Vairāk par pasākumu


Ģimenes dienas

Katra mēneša* pēdējā sestdiena muzejā ir veltīta ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Pasākuma dalībnieki saņem uzdevumu grāmatiņu un tiek aicināti iesaistīties dažādās izglītojošās aktivitātēs kopā ar muzeja speciālistiem. Ik mēnesi „Ģimenes diena” tiek veltīta kādam aktuālam dabas tematam.

Vairāk par pasākumu


Izglītojošie materiāli

Pilnvērtīgākam muzeja apmeklējumam aicinām izmantot muzeja speciālistu sagatavotās darba lapas. Tās ir aizpildāmas, apskatot muzeja ekspozīcijas. 

Vairāk par darba lapām 


Uzdevumu trasītes – izzinoši uzdevumi skolēniem

Uzdevumu trasītes (grāmatiņas) aizpildīšana muzejā palīdz ieraudzīt ekspozīcijas citā gaismā un pamanīt lietas, kam citkārt tiek paiets garām. 

Uzdevumu grāmatiņas apmeklētājiem pieejamas skolēnu brīvlaikos, atsevišķās starptautiski atzīmējamās dienās, kā arī dažādos svētkos, piemēram, Lieldienās, Ziemassvētkos, Mātes dienā u.c.

Vairāk par pasākumu


Pulciņi sadarbībā ar Rīgas Jauno tehniķu centra  (RJTC) struktūrvienību „Dabaszinību skola”

Jaunajiem dabas pētniekiem ir iespēja iesaistīties dažādu jomu pulciņos, kas notiek sadarbībā ar Rīgas Dabaszinību skolu. Mūsu speciālisti vada pulciņu programmas skolēniem visās vecuma grupās. Nodarbības notiek reizi nedēļā muzeja telpās un reizi mēnesī bērni kopā ar pedagogu dodas izbraukumā vai ekskursijā ārpus muzeja. 

Vairāk par pulciņiem


Dzimšanas diena muzejā

Uzmanību! Jūlijā pasākums „Dzimšanas diena muzejā” nenotiks.

Piedāvājam nosvinēt bērna dzimšanas dienu pie mums Latvijas Nacionālajā dabas muzejā! Programmas „Dzimšanas diena muzejā” laikā bērni iepazīst Latvijas un pasaules dabu. Jubilāru un viesus sagaida uzdevumu risināšana, tematiskas spēles, radoša darbošanās un ekskursija pa muzeju. 

Pakalpojums „Dzimšanas diena muzejā” ir pieejams latviešu valodā.

Vairāk par pakalpojumu „Dzimšanas diena muzejā”