Muzeju nakts „Citur radies, te atradies”

08.05.2023.
Muzeju nakts „Citur radies, te atradies”
Publicitātes attēls
13.05.2023.
18.0023.59
Notikuma valodas

Šogad, kad Muzeju nakts vienojošais temats ir „Radīšana”, Latvijas Nacionālais dabas muzejs aicina savus apmeklētājus uz tematisku pastaigu „Citur radies, te atradies”. Ejot cauri muzeja ekspozīcijām, ikviens varēs iepazīt Latvijas dabā atrodamās svešzemju sugas un noskaidrot, kādai jābūt cilvēka rīcībai, ar tām sastopoties.

Kādas ir Latvijas dabā sastopamās svešzemju sugas? Kā un no kurienes tās šeit radušās? Kāda ir mūsu atbildība par to nokļūšanu Latvijas mežos, pļavās, ūdeņos un piemājas dārzos? Kā tās sadzīvo ar vietējām sugām? Vai un kā šīs svešzemju sugas ierobežot? Par to Dabas muzejs aicinās domāt šī gada Muzeju naktī.

Muzeja ekspozīcijās ikviens varēs iepazīt tuvāk svešzemju augu un dzīvnieku sugas. Un, tā kā tuvojas vasaras ballīšu sezona, muzejā būs atrodami arī noderīgi padomi atbildīgai pasākumu īstenošanai dabā – lai mēs katrs sev apkārt radītu nevis atkritumu kalnus, bet gan tīru un sakoptu vidi, kas nekaitē dzīvniekiem.

Vakara stundās Dabas muzejā būs atvērtas:

2. stāvā

• Izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”
  • Ekspozīcija „Mineraloģija”
  • Ekspozīcija „Latvijas ģeoloģija”

3. stāvā

• Ekspozīcija „Latvijas putni”
  • Ekspozīcija „Latvijas zīdītāji”
  • Ekspozīcija „Nepērc viņu dzīvības (Vašingtonas konvencija)”
  • Ekspozīcija „Pasaules dzīvnieki”
  • Fotoizstāde „Lācis – mūsu kaimiņš”
  • Ekspresizstāde „Ballīšu zvēri”

4. stāvā

• Ekspozīcija „Latvijas augi un sēnes”
  • Ekspozīcija „Kukaiņu pasaule”

Muzeju nakts 2023

13.05. 18.00–24.00 (pēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst. 23.30)

Ieeja bez maksas

Lūdzam ņemt vērā, ka apmeklētāju plūsma tiks regulēta.

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.