Fotogrāfiju izstāde „No oda līdz zilonim”

18.05.2020.
Āfrikas zilonis
Foto - M. Puķītis
20.05.2020. - 28.06.2020.
Notikuma valodas

Māris Puķītis ikdienā ir laikraksta „Kas Jauns Avīze” un žurnāla „Likums un Taisnība” redaktors, bet ārpus darba – aizrautīgs dabas fotogrāfs.

„Mans tēvs bija mežierīkotājs, un bērnība pagāja laukos, pļavās un mežos, katru vasaru citā Latvijas malā. Dzīvnieki mani interesējuši no mazām dienām, viena no pirmajām grāmatām bija „Zooloģija 6. klasei”, vēlāk no vāka līdz vākam urbos pa „Latvijas dzīvnieku pasauli”,” saka izstādes autors.

Māris, iemūžinot dzīvniekus, nesmādē nevienu radību, ne lielu, ne mazu, tāpēc arī izstādes nosaukumu izvēlējies „No oda līdz zilonim”. Kad 2000. gadā viņš atsāka pusaudža gadu aizraušanos, pirmie kadri tapa Ķengaragā aizaugušā dzelzceļa malā. Kopš tā laika nav būts tikai Antarktīdā – Māris ir fotografējis gan orangutanus Sumatrā un gorillas Ugandā, gan kolibri Tobago un papagaiļus Austrālijā.

„Tas nemaz nav bijis sarežģītākais. Visgrūtāk bija nobildēt āpsi Slīterē – es pavadīju slēpņos daudzas reizes pa vairākām stundām, līdz āpši iznāca no alas,” atklāj Māris, kurš tagad nolēmis, ka pienācis laiks parādīt savus darbus Latvijas Dabas muzeja apmeklētājiem.

Izstādē skatāmas vairāk nekā simts fotogrāfijas.

Par atbalstu izstādes sarīkošanā Māris saka lielu paldies Dabas muzejam, izdevniecībai „Rīgas Viļņi” un tās direktorei Aijai Šmidrei, fuji.lv un SIA „Rilita” valdes loceklim Mārim Kaļvam.

Izstāde apskatāma muzeja darba laikā.

Izstādes apmeklējums ar muzeja ieejas biļetēm.

Atbalstītāji