Divas dienas notiks izstāde „Sēnes 2022”

26.09.2022.
Izstāde „Sēnes 2022”
Izstāde „Sēnes 2022”
Publicitātes attēls
Notikuma laiks
30.09.2022. - 01.10.2022.
10.0017.00
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
EN
RU

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā tikai divas dienas piektdien un sestdien (30. septembrī un 1. oktobrī) norisināsies tradicionālā sēņu izstāde. Sestdien ģimenes ar bērniem aicinām apmeklēt arī pasākumu „Iekāp mikologa zābakos”.

Aizvadītajās nedēļās laika apstākļi ir kļuvuši sēnēm labvēlīgāki un sociālajos tīklos arvien vairāk redzamas publikācijas ar Latvijas mežos atrastām sēnēm, tāpēc Dabas muzeja speciālisti ļausies izaicinājumam un 29. septembrī dosies uz tuvējām sēņu vietām, lai divas dienas, 30. septembrī un 1. oktobrī, iepriecinātu apmeklētājus ar ikgadējo sēņu izstādi.

Sēņu augšana aktivizējusies, joprojām aug dažādas bekas, gailenes, dižsardzenes un citas ēdamās sēnes, tomēr zināms arī, ka sugām pārbagāta sezona šogad nebūs.

Muzeja mikoloģe Inita Dāniele stāsta: „Vairums apmeklētāju izstādē meklē atbildes uz jautājumiem par ēdamajām sēnēm. Lai mēs varētu parādīt pazīmes, pēc kurām salīdzināt un mācīties atšķirt sēnes, tieši sugu daudzveidība ir ārkārtīgi būtiska, bet šogad tādas vienkārši nav. Jā, sēnes aug, bet jāņem vērā, ka sēņu augšanai labvēlīgie apstākļi ir ļoti lokāli, nereti tālu no galvaspilsētas, un resursu taupības nolūkā mēs apsekosim tikai tuvējos mežus. Brauksim un skatīsimies. Sēņu izstādes notiek jau 70 gadus, mums ir zināmas vietas un sagādāsim materiālu arī šogad.” 

Kā ierasts, aicinām apmeklētājus piedalīties izstādes veidošanā, nesot uz muzeju savus atradumus. Izstādē būs apskatāmas arī ar sēnēm krāsotas dzijas, no sēnēm radīts papīrs un citi izstrādājumi. 


Izstādes darba laiks:
30.09. 10.00–17.00
01.10. 10.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušie – 2,00 €
Pensionāri, studenti – 1,50 €*
Skolēni – 1,00 €*
*uzrādot apliecību

Kompleksā biļete (pastāvīgās ekspozīcijas + izstāde „Sēnes 2022” ar 20% atlaidi):
Pieaugušie – 4,40 €
Pensionāri, studenti – 3,20 €*
Skolēni – 2,00 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ieejas kartēm un ģimenes dienas dalībniekiem.
 
Ieeja izstādē ar atlaidi:
Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide


Sestdien, 1. oktobrī, muzejā norisināsies arī ģimenes diena „Iekāp mikologa zābakos”, kas būs interesanta ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Pasākuma laikā ar uzdevumu grāmatiņas palīdzību muzeja speciālistu vadībā mazie pētnieki noskaidros, kuras sēnes droši var likt groziņā un kuras labāk atstāt mežā, cik dažādas var būt sēņu formas un kam vēl garšo sēnes. 

Plašāka informācija par pasākumu šeit


Dabas muzeja mikologi atgādina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

Pievienotie faili
Preses relīze(39.72 KB)