Mēs – skudras

Nodarbība „Mēs – skudras”
Nodarbība „Mēs – skudras”
Publicitātes attēls
Veids
Valodas
LV
RU
Vecuma grupas
2. klase
-
6. klase

Nodarbība ar radošu skolēnu līdzdarbošanos. Tās mērķis ir veidot priekšstatu par skudrām, to uzvedību, dzīvi skudru pūznī un savstarpējo mijiedarbību, kā arī vairot izpratni par kukaiņu lomu dabas procesos.

Nodarbības pirmajā daļā grupa dodas uz ekspozīciju „Kukaiņu pasaule”, kur pirms teorētiskā stāstījuma bērniem jāizvelk katram vienu kartīti, kas norāda uz noteiktu lomu praktiskajai daļai. Stāstījumā tiek akcentēta katra skudru pūžņa iemītnieka loma un nozīme. Līdzīgi tiek apskatīti arī pūžņa kaimiņi – citi dzīvie organismi. Aplūkojot skudru pūzni, skolēniem veidojas izpratne par to, kā tas izskatās no iekšpuses un kur atrodas katrs skudru saimes dalībnieks. 

Pēc stāstījuma grupa dodas uz nodarbību telpu, kur ar dažādiem atribūtiem radīts „skudru pūznis” un ar lomu spēļu metodi tiek izspēlēti dažādi skudru dzīves scenāriji. 

Nodarbības beigās, atbildot uz jautājumiem par tikko pieredzēto, skolēni tiek mudināti pārrunāt atziņas par kukaiņu, īpaši skudru, nozīmi un to savstarpējām attiecībām. Rezultāti tiek atspoguļoti uz tāfeles.

Maksimālais dalībnieku skaits nodarbībā – 26 cilvēki.