Meklējot dinozaurus

Nodarbība „Meklējot dinozaurus”
Nodarbība „Meklējot dinozaurus”
Foto - LNDM arhīvs
Veids
Valodas
LV
RU
Vecuma grupas
3. klase
-
6. klase

Nodarbības ievadā skolēni iepazīs dinozaurus paleontoloģijas ekspozīcijā. Aplūkojot laika spirāli, skolēni var labāk izprast, kad (cik sen) dinozauri apdzīvoja mūsu planētu. Seko stāstījums par periodiem – triasu, juru un krītu, kā arī par iespaidīgākajiem dinozauriem.

Turpinājums nodarbību telpā. Skolēni tiek sadalīti 3–5 grupās. Dalīšanās notiek ar krāsainu kartiņu palīdzību. Grupas apsēžas pie galdiem, uz kuriem jau iepriekš saliktas darba kartiņas (dinozauru skeleti, pasaules karte un dinozauru barības paplātes). Stāsts par dinozauriem turpinās, izmantojot prezentāciju, kurā tiek atgādināts ekspozīcijā redzētais. Tālāk seko praktisku uzdevumu veikšana. Katrai grupai ir jāsaliek dinozaura skelets, jāatzīmē dinozaurs kartē un jāizdomā, ko tas varētu ēst.  

Noslēgumā katra grupa stāsta par paveikto, tiek izrunāti  rezultāti – kopīgais un atšķirīgais. Skolēni tiek mudināti izteikt savas domas par nodarbībā uzzināto – kas ir pārsteidzis un/vai visvairāk palicis prātā. Pēc galda materiālu savākšanas, skolēniem būs iespēja izmērīt diplodoku.  

Maksimālais dalībnieku skaits nodarbībā – 25 cilvēki.