Zinātkāro ģimeņu sestdienas

02.12.2019.
Zinātkāro ģimeņu sestdienas
Zinātkāro ģimeņu sestdienas
Foto - LDM arhīvs
Notikuma laiks
07.12.2019. - 21.12.2019.
11.0015.00
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
RU

Aicinām apmeklēt ģimeņu nodarbības par dabas tēmām kopā ar muzejpedagoģi Eleonoru Zuimaču! Decembrī nodarbību tēma – „Košie Zemes dzīļu brīnumi”. 

Jaunās sezonas „Zinātkāro ģimeņu sestdienu” nodarbībās izmantosim uzdevumu grāmatu „Iepazīsti Latvijas Dabas muzeju” (latviešu vai krievu valodā), kas ir izglītojošs izdevums bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam, un palīdz padarīt muzeja ekspozīciju apmeklējumu saprotamāku un interesantāku. 

Kopīgi apmeklēsim muzeja ekspozīcijas un, kā ierasts, dosimies uz 6. stāva Dabas izziņas istabu, kurā pārrunāsim tēmu un izpildīsim kādu radošu uzdevumu. 

Atgādinām, ka, nākot uz nodarbībām, uzdevumu grāmata vienmēr jāņem līdzi!

Decembrī rūpīgāk ielūkosimies ekspozīcijā „Mineraloģija” un pētīsim krāsainos Zemes dzīļu brīnumus – minerālus. Noskaidrosim, cik daudz minerālu ir pasaulē un cik no tiem skatāmi Dabas muzejā. Izrādās, daudzi zināmi dārgakmeņi un rotakmeņi ir minerāli, piemēram, dimants, rubīns, smaragds, safīrs, malahīts, lazurīts, dzintars. Dažus no minerāliem mēs lietojam savā ikdienā – sāli, grafītu un citus. Arī Latvijā atrodami minerāli – ģipsis, pirīts kalcīts, zelts! Nodarbības otrajā daļā pētīsim minerālus, apskatīsim tos palielinājumā, salīdzināsim šķietami līdzīgus paraugus un veiksim eksperimentus. Kā ierasts, būs arī radoši darbiņi. 

Ja mājas kolekcijā ir kāds nezināms ieža paraugs, šoreiz aicinām ņemt to līdzi, lai mēģinātu noteikt. Ja tas neizdosies, varēs atstāt savu vākumu speciālistam un pēc tam saņemt to atpakaļ. 

Kas? 
Nodarbības par dabas tēmām kopā ar muzejpedagoģi Eleonoru Zuimaču. 

Kam?
Ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

Kad? 
Katra mēneša 1., 2. un 3. sestdienā no plkst. 11.00 līdz 15.00. 
No oktobra līdz maijam

Kur?
Muzeja ekspozīcijās un 6. stāvā Dabas izziņas istabā „Par Zemi, Sauli un mums”.

Pieteikšanās 
Uz nodarbībām ir jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni – 67356039, 26516201.
Nodarbības pieejamas latviešu un krievu valodā.

Cik? 
Maksa par nodarbību – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 5,00 € ģimenei.
Iegādājoties nodarbības biļeti, ģimene saņems vienu uzdevumu grāmatu „Iepazīsti Latvijas Dabas muzeju” latviešu vai krievu valodā un zīmulīti. 

Papildus grāmatiņas iespējams iegādāties kasē – 2,30 €. 


Nodarbību kalendārs: 
Janvāra–maija nodarbību tēmas tiks drīzumā publicētas.