![М. Василенко](/sites/default/files/styles/node_full/public/2023-03/Vasilenko_Sarkanriklite_pub_UA.png?itok=z9VkVm5M)
З початком весни перелітні птахи повертаються з місць зимівлі в Латвію, а виставку птахів у Латвійському Національному музеї природи цієї весни доповнює нова виставка «Птахи біля дому» – на ній представлені акварелі орнітолога МИКОЛИ ВАСИЛЕНКА з України.
Український біолог, орнітолог Микола Василенко все життя до початку війни прожив в Україні та вивчав птахів. Закінчив Мелітопольський педагогічний університет. Під час навчання брав участь у створенні біологічного музею університету, та проводив у ньому екскурсії. Понад 30 років пропрацював у Запорізькому Національному університеті, але, окрім наукової роботи, захоплювався мистецтвом та ілюстрував видання про птахів.
Коли почалася війна, український орнітолог переїхав до Латвії. З червня 2022 року він є екскурсоводом Латвійського Національного музею природи, і ця робота, а також підтримка народу Латвії надихнули його знову зосередитися на малюванні та створити серію малюнків птахів, які будуть представлені на цій виставці.
«Я орнітолог, тому малюю птахів, – каже М. Василенко. «Краса птахів зачаровує, їхній спів радує та створює неповторний настрій. Я малюю птахів, які живуть і в Латвії, і в Україні. Як перелітних, так і осілих. Українці тепер дуже схожі на перелітних птахів, які, рятуючись від "лихої зими", розлетілися по світу. Але ми віримо, що обов’язково повернемося на Батьківщину!»
Виставка буде експонуватися з 29 березня по 23 квітня в зоологічній експозиції Латвійського Національного музею природи на 3-му поверсі в робочий час музею за вхідними квитками в музей.
Також український орнітолог Микола Василенко проводить екскурсії про птахів та звірів Латвії (українською та російською мовами) в Музеї природи.
![Izstāde „Putni pie mājām”. Ukrainas ornitologa Mikolas Vasilenko akvareļi](/sites/default/files/styles/gallery_content/public/2023-04/Izstade_Putni_pie_majam_Foto_LNDM_arhivs_007_0.jpg?itok=adAaKHoN)
![Izstāde „Putni pie mājām”. Ukrainas ornitologa Mikolas Vasilenko akvareļi](/sites/default/files/styles/gallery_content/public/2023-04/Izstade_Putni_pie_majam_Foto_LNDM_arhivs_039.jpg?itok=mDFU3hx0)
![Izstāde „Putni pie mājām”. Ukrainas ornitologa Mikolas Vasilenko akvareļi](/sites/default/files/styles/gallery_content/public/2023-04/Izstade_Putni_pie_majam_Foto_LNDM_arhivs_024_0.jpg?itok=QmHDPX8V)
![Izstāde „Putni pie mājām”. Ukrainas ornitologa Mikolas Vasilenko akvareļi](/sites/default/files/styles/gallery_content/public/2023-04/Izstade_Putni_pie_majam_Foto_LNDM_arhivs_032.jpg?itok=VLhQRQdr)
![Izstāde „Putni pie mājām”. Ukrainas ornitologa Mikolas Vasilenko akvareļi](/sites/default/files/styles/gallery_content/public/2023-04/Izstade_Putni_pie_majam_Foto_LNDM_arhivs_031.jpg?itok=ysNAiE24)