Vardulēna Brašuļa valodas spēle

Foto - Latviešu valodas aģentūra
25.01.2023. - 19.02.2023.
Notikuma valodas

Latviešu valodas aģentūra aicina svinēt Valodas spēļu klubiņa talismana Vardulēna Brašuļa 1. dzimšanas dienu, piedāvājot īpašu spēli, kas radīta sadarbībā ar Latvijas Nacionālo dabas muzeju.

Līdz 19. februārim muzeja vestibilā pieejama Vardulēna Brašuļa valodas spēles darba lapa. Aplūko muzeja ekspozīcijas un darba lapā uzraksti eksponātu – Vardulēna Brašuļa draugu – nosaukumus. Interesenti var piedalīties arī balvu izlozē. Rezultāti tiks paziņoti 24. februārī.

Dalība pasākumā – ar muzeja biļetēm.

Par vārdu spēli un Vardulēnu Brašuli

Kā stāsta Latviešu valodas aģentūras Izglītības daļas vadītāja Dace Dalbiņa: “Vardulēnam Brašulim patīk spēlēties. Viņš katru mēnesi izdomā interesantus latviešu valodas uzdevumus mazajiem valodas apguvējiem. Savā dzimšanas dienā Vardulēns Brašulis ir devies pasaulē un nonācis Latvijas Nacionālajā dabas muzejā ar jaunu uzdevumu bērniem. Vardulēns Brašulis zina, ka latviešu valodu mācīties ir interesanti. To apliecina arī vairāk nekā 600 bērnu no visas pasaules, kuri katru mēnesi piedalās Valodas spēļu klubiņā.”

Vardulēna Brašuļa spēle notiek Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 25. janvāra līdz 19. februārim, kad tiks noskaidroti spēles uzvarētāji. Latvijas Nacionālā dabas muzeja direktora vietniece attīstības jautājumos Diāna Meiere uzsver: “Spēlēt Vardulēna Brašuļa vārdu spēli Dabas muzejā būs ļoti interesanti. Apskatot daudzveidīgās ekspozīcijas, dalībnieki bagātinās tieši ar dabu saistīto vārdu krājumu, pārliecināsies par jau zināmajiem zvēru, putnu, kukaiņu, sēņu, augu un minerālu nosaukumiem, un noteikti apgūs jaunus.”

Latviešu valodas aģentūras Valodas spēļu klubs darbojas kopš 2020. gada, un jau gadu tā talismans ir salaspilietes Patrīcijas Balodes radītais Vardulēns Brašulis. Valodas spēļu klubiņa uzdevums ir palīdzēt mazajiem latviešu valodas apguvējiem saistošā veidā mācīties latviešu valodu. Valodas spēļu klubā var piedalīties ikviens interesents, spēļu klubiņa uzdevumus veic bērni gan no Latvijas, gan no Austrālijas, ASV,  Ēģiptes, Tunisijas, Īrijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, Gruzijas un citām tuvākām un tālākām vietām.

Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Sīkāk par Latviešu valodas aģentūras darbību www.valoda.lv.

Personas datu apstrādes informācija šeit

Pievienotie faili
Preses relīze(44.94 KB)