Rokdarbu akcija „Čaklās ķepas”

22.11.2018.
Rokdarbu akcija „Čaklās ķepas”
Rokdarbu akcija „Čaklās ķepas”
Publicitātes attēls
Notikuma laiks
22.11.2018. - 16.12.2018.
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
RU

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takām izsludina akciju „Čaklās ķepas”, kurā aicina darināt rokdarbus gada dzīvnieka 2018 – Eirāzijas vāveres – formā.

Gada sākumā Dabas muzeja organizētā sabiedrības balsojumā par gada dzīvnieku tika izvēlēta Eirāzijas jeb parastā vāvere Sciurus vulgaris. Tuvojoties vāveres gada noslēgumam, Dabas muzejs un Līgatnes dabas takas aicina rokdarbu entuziastus darināt Ziemassvētku rotājumus vāveres formā. Akcijā var iesniegt adījumus, tamborējumus, šuvumus, filcējumus, darinājumus no koka, salmiem, atkārtoti izmantotiem materiāliem un citas pašdarinātas vāveres.

Organizatori atgādina, ka Latvijā sastopama viena vāveru suga un aicina dalībniekus iepazīties ar informāciju par gada dzīvnieka izskatu, proporcijām, kažoka krāsām, ausu pušķīšiem un citām pazīmēm. Darbi var būt papildināti ar dzīvnieka barības elementiem, piemēram riekstiem, zīlēm vai čiekuriem.

Darbiem nav noteikti izmēra vai svara ierobežojumi. Tie var būt karināmi eglītē vai citur, piespraužami, novietojami uz galda, palodzes, sētas vai citādi lietojami.

Ar iesniegtajiem darbiem plānots dekorēt Līgatnes dabas taku teritoriju, sagādājot prieku apmeklētājiem svētku laikā, un interesantāko darinājumu autorus apbalvos Līgatnes dabas taku Svētku eglītes pasākumā 28. decembrī.

Akcijas nolikums pieejams Latvijas Dabas muzeja un Līgatnes dabas taku mājaslapās un sociālajos tīklos.

Darbu iesniegšana līdz 16. decembrim Latvijas Dabas muzejā Rīgā vai Gaujas Nacionālā parka Informācijas centrā „Līgatnes dabas takas” Līgatnē.

Darbam jāpievieno etiķete ar nosaukumu. Iesniedzot darbu, jāaizpilda pieteikums (pieejams mājaslapās vai uz vietas Dabas muzejā vai Informācijas centrā „Līgatnes dabas takas”).

Darbu iesniegšana personīgi vai sūtot pa pastu līdz 16. decembrim (pasta zīmogs) ar norādi akcija „Čaklās ķepas”.


Latvijas Dabas muzejs
K. Barona iela 4, Rīga, LV-1050
Katru dienu  no plkst. 9.00 līdz 19.00.
Tālrunis uzziņām 67356058, 67356051.
 
Gaujas Nacionālā parka Informācijas centrā „Līgatnes dabas takas”
Līgatnes novads, LV-4108
Katru dienu  no plkst. 9.00 līdz 16.00.
Tālrunis uzziņām 64153313, 28328800.
 
Kontakti medijiem:
Polīna Šķiņķe
Latvijas Dabas muzeja
Komunikācijas nodaļa
E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv
Tālr.: 67356058
 
Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: maija.rena@daba.gov.lv
Tālr.: 29272365


Pievienotie faili:

Preses relīze

Nolikums „Čaklās ķepas”

Pieteikums „Čaklās ķepas”