Radošo darbu izstāde „Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”

18.07.2022.
Radošo darbu izstāde „Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”
Foto - DAP
20.07.2022. - 11.09.2022.
Norises vieta
Izstāžu zāle 1. stāvā
Notikuma valodas

Šopavasar Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) pirmo reizi īstenoja kampaņu „Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”. Tās galvenais varonis bija krupis, kas pavasara migrācijas laikā šķērso ceļu pat 15 minūtes, tādēļ uz intensīvas satiksmes ceļiem bieži iet bojā. Lai pievērstu jauniešu uzmanību šim abiniekam, kam dabas ķēdē atvēlēta nozīmīga loma, pārvalde organizēja radošo darbu konkursu. Tajā iesūtītie vairāk nekā 2000 darbi dažādās tehnikās līdz 11. septembrim skatāmi izstādē Latvijas Nacionālajā dabas muzejā.

Jauniešu domas par krupju glābšanas misiju pārvērtās zīmējumos, videoklipos, dziesmās, literārajos darbos – dzejoļos, pasakās, stāstos, arī krustdūrienā izšūtās gleznās, filcētos, tamborētos, no māla un plastilīna veidotos mākslas darbos, arī telpiskos pilsētu modeļos ar īpašām krupju pārejām vai tuneļiem zem un virs autoceļiem, laivās, īpašā gaisabalonā un pat krupju vilcienā.

“Bērnu izdoma un darbu tehnikas mūs patīkami pārsteidza. Esam pateicīgi par pārvaldes iniciatīvu, lai mudinātu jauniešus interesēties un pētīt šo problēmu. Patlaban ekspozīcijās nav skatāmi Latvijā sastopamie abinieki, taču muzeja krājumā glabājas vairāki eksemplāri, un ar prieku pievienojam parasto krupi un smilšu krupi izstādei,” stāsta Dabas muzeja Zooloģijas nodaļas vadītājs Dmitrijs Boiko.

Izstādē aplūkojami visi dalībnieku darbi. Tā kā lielākā daļa no tiem ir iesūtīti elektroniskā formātā, tie skatāmi divos ekrānos. Savukārt uz planšetēm izvietoti tie darbi, kas saņemti pasta sūtījumos. Izstāde atvērta muzeja darba laikā un skatāma ar muzeja ieejas biļetēm.

Pārvaldes mērķis, īstenojot misiju un radošo darbu konkursu, bija sekmēt sabiedrības un skolēnu interesi un paplašināt viņu zināšanas par parastā krupja ikgadējo pavasara migrāciju. Konkursa dalībniekiem sevis izvēlētā tehnikā varēja  iesniegt radošo darbu par kampaņas saukli „Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”.

Par kampaņu

Katru gadu uz Latvijas autoceļiem tiek sabraukti tūkstošiem abinieku. Kampaņas mērķis ir samazināt uz autoceļiem bojāgājušo krupju skaitu ar aktīvu sabiedrības līdzdalību, ziņojot pārvaldei vēl nereģistrētas krupju migrācijas vietas, kas šķērso autoceļus, kā arī aktīvajā migrācijas laikā palīdzot tos pārnest pāri ceļam drošībā jau identificētajos autoceļu posmos.

Izstādes darba laiks:
T. 10.00–17.00
C. 10.00–19.00
P. 10.00–17.00
S. 11.00–17.00
Sv. 11.00–17.00

Ieeja ar muzeja biļetēm:

Pieaugušie – 3,50 €
Pensionāri, studenti – 2,50 €*
Skolēni – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja publisko maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ielūgumiem.

Ieeja izstādē ar atlaidi:

Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Atbalstītāji