Noslēgusies konkursa „Cielavas gudrības” 16. sezona

30.05.2023.
Noslēgusies konkursa „Cielavas gudrības” 16. sezona

27. maijā Daugavas muzejā Doles salā norisinājās konkursa „Cielavas gudrības” 16. sezonas finālspēle. Šajā sezonā konkursa neklātienes daļā kopā piedalījās 74 komandas, no kurām kopvērtējumam kvalificējās 59 komandas. Kā jau ierasts, uzaicinājumu uz finālspēli saņēma tikai 10 labākās komandas.

Starp finālistiem bija komandas no Rūjienas vidusskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Zilupes vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Jaunsilavas pamatskolas, Aizupes pamatskolas, Drabešu jaunās pamatskolas un Rugāju vidusskolas.

Finālspēlē komandas atbildēja uz jautājumiem par Daugavu, risināja uzdevumus par Latvijā sastopamajām sēnēm un iežiem, kā arī centās noskaidrot uz dažādām monētām attēloto simbolu saistību ar dabu un kultūru.

Rezultāti

Sīvā cīņā par uzvarētājiem kļuva komanda „Rūjienas sestie” no Rūjienas vidusskolas ar iegūtiem 74,5 punktiem (no iespējamajiem 100 punktiem). Otrās vietas ieguvēji „Hameleoni” no Skrundas vidusskolas piekāpās pirmajai vietai tikai par 0,5 punktiem, iegūstot 74 punktus. Uzvarētāju trijotnē iekļuva arī komanda „Nirēji” no Jaunsilavas pamatskolas ar 73 punktiem.

Iegūto punktu tabula atrodama pielikumā.

Apsveicam laureātus! Apsveicam arī visus finālistus, jo šīs sezonas kopvērtējuma rezultāti bija ļoti blīvi un nokļūšana finālā tiešām nebija viegla! Īpašs paldies visiem skolotājiem, kuri aicināja skolēnus piedalīties!

Liels paldies arī konkursa atbalstītājiem! Par gardajām pusdienu desiņām parūpējās „Mārupes DESU DARBNĪCA”, par balvām – SIA “Jāņa sēta”, Latvijas Dabas fonds un Latvijas Mikologu biedrība, bet par laipno uzņemšanu – Daugavas muzejs. Paldies visiem!

Uz tikšanos konkursa „Cielavas gudrības” nākamajā – 17. sezonā!

Pievienotie faili
Atbalstītāji