Nāc uz izstādi „SKUDRA” un satiec tās veidotājus – kukaiņu pētniekus

05.04.2024.
Kaspars Ozoliņš, Uģis Piterāns (no kreisās)
06.04.2024.
10.0012.00
Notikuma valodas

Sestdien, 6. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 12.00 izstādē „SKUDRA” ikviens interesents varēs satikt izstādes veidotājus, Latvijas Nacionālā dabas muzeja entomologus Kasparu Ozoliņu un Uģi Piterānu.

Speciālisti labprāt tiksies ar apmeklētājiem un neformālā gaisotnē pastāstīs par Latvijas un pasaules skudrām, to daudzveidību, nozīmi dabā un attiecībām ar citiem dzīvniekiem. Sarunās atklāsies arī mazāk zināmi fakti par jaunāko skudru izpētē, to dzīvesveidu un, protams, pētniekiem varēs uzdot savus jautājumus par skudrām un citiem kukaiņiem.

Izstāde „SKUDRA” ir interaktīvs stāsts par skudrām un to mijiedarbību ar dažādiem dzīvajiem organismiem. Tā iepazīstina ar jaunāko pētījumu rezultātiem par skudru radniecību ar citiem plēvspārņiem un aicina tuvplānā aplūkot skudras ārējās uzbūves īpatnības – kā skudras galva, taustekļi vai dzelonis izskatās ievērojamā palielinājumā. Izstādē pirmoreiz publiski apskatāmas Latvijas Nacionālā dabas muzeja jaunajā makrofoto studijā tapušās skudru portretu fotogrāfijas.

Plašāka informācija par izstādi šeit