Muzejpedagoģiskais piedāvājums vasarā bērnu un ģimeņu grupām

30.06.2021.
Ogres Zilie kalni
Ogres Zilie kalni
Gunita Kolle
Daugavgrīva
Daugavgrīva
Foto - Dmitrij M.
Lekcijas „Nebaidies, bet uzmanies!” publicitātes attēls
Lekcijas „Nebaidies, bet uzmanies!” publicitātes attēls
Nodarbības „Zīmē ar Annu!” publicitātes attēls
Nodarbības „Zīmē ar Annu!” publicitātes attēls

Vasarā aicinām pieteikt attālinātas nodarbības un ekskursijas dabā – Ogres Zilajos kalnos un Daugavgrīvā!


Ekskursijas laikā Ogres Zilajos kalnos muzejpedagoģe Una Bērziņa stāstīs par priežu mežā augšajiem augiem, sūnām un ķērpjiem, kā arī dzīvnieku atstātajam pēdām, kukaiņiem un putniem. Uzmanību pievērsīsim ēdamajiem un ārstniecības augiem, kā arī indīgajiem augiem. Ekskursijas noslēgums – Zilo kalnu skatu tornī, kur iespējams arī apēst līdzi paņemtās sviestmaizes. 

Ekskursijas ilgums: 2–3 stundas


Dalībnieku skaits: līdz 20 cilvēkiem
Cena par ekskursiju: 15 eiro/stunda 
Ekskursijas laikā Daugavgrīvā muzeja pedagoģe Elīza Skutāne iepazīstinās ar sezonai raksturīgajiem augiem un organismiem, kas aplūkojami Valentīna Pikuļa izziņas takā un stāstīs par piejūrai raksturīgajiem biotopiem. Šajā ekskursijā būs iespēja uzzināt par piekrastes augiem un to pielāgojumiem, piekrastes putniem.

Ekskursijas ilgums: 2–3 stundas
Dalībnieku skaits: līdz 20 cilvēkiem
Cena par ekskursiju: 15 eiro/stunda


Tāpat aicinām pieteikties attālinātajām lekcijām par došanos dabā „Nebaidies, bet uzmanies!” un izzinošām zīmēšanas nodarbībām „Zīmē ar Annu!”. 

Lekcijā „Nebaidies, bet uzmanies!” muzeja speciālisti (zoologs un botāniķis – mikologs) stāstīs par piesardzību esot dabā, kas īpaši aktuāli šajā siltajā laikā, kad izvēlamies brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā. Nodarbībā dalībnieki uzzinās, vai Latvijas savvaļā sastopami augi un dzīvnieki, kas var apdraudēt veselību un pat dzīvību, kāda ir ieteicamā un dažkārt vienīgā pareizā rīcība, ja notikusi sastapšanās ar savvaļas zvēru, iekodusi čūska, iedzēlusi lapsene, groziņā ielikta šaubīga sēne vai apēsta nepazīstama oga, kā arī atbildēs uz dalībnieku jautājumiem. 

Lekcijas ilgums: 90 minūtes
Dalībnieku skaits: līdz 30 cilvēkiem
Cena par nodarbību: 20 eiro  

Attālinātajā nodarbībā „Zīmē ar Annu!” muzeja pedagoģe Anna Marija Knoka bērniem mācīs zīmēt Gada dzīvniekus zaķus, palīdzēs pamanīt līdzīgo un atšķirīgo to uzbūvē, kā arī atklās interesantus faktus par šo dzīvnieku dzīvesveidu un paradumiem.
Lai piedalītos nodarbībā, iepriekšējas iemaņas nav nepieciešamas, bērni visu apgūs nodarbības laikā. Viss, kas nepieciešams – papīra lapa, parastais zīmulis un dzēšgumija.

Nodarbības ilgums: 30–40 minūtes
Dalībnieku skaits: līdz 10 cilvēkiem
Cena par nodarbību: 20 eiro  


Lai pieteiktu nodarbības un ekskursijas, lūdzam rakstīt e-pastu ekskursijas@lndm.gov.lv  vai zvanīt pa tālruni 6735605126665406 (pirmdiena–piektdiena 9.00–17.30).