Ministrs Pūce aicina apmeklēt Latvijas Dabas muzeju

19.06.2020.
Ekspozīcija „Entomoloģija"
Foto - LDM arhīvs

Rīga, 2020.gada 19.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pirms Līgo svētkiem, 19. jūnijā, apmeklēs Latvijas Dabas muzeju, tādējādi atbalstot iniciatīvu #TiekamiesTagad un aicinot sabiedrību atsākt doties uz muzeju pēc Covid-19 ierobežojumu atcelšanas.

Jau gandrīz mēnesi Latvijas Dabas muzejs ir atvērts apmeklētājiem. Lai arī muzeja piedāvājums ir pielāgots šī brīža apstākļiem un atsevišķas ekspozīcijas un aktivitātes, ievērojot drošības pasākumus, nav pieejamas, muzeja darbinieki ir īpaši strādājuši, lai apmeklētājiem joprojām piedāvātu plašas iespējas izzināt Latvijas un pasaules dabas daudzveidību un muzeja bagāto krājuma priekšmetu klāstu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce: “Gluži kā jebkurai citai nozarei, arī muzejiem šobrīd ir nepieciešams sabiedrības atbalsts. Muzejam - jūsu apmeklējums. Latvijas Dabas muzejā strādā izcili dabas pazinēji, kas ar savām zināšanām prot dalīties, ar lielu entuziasmu arī šobrīd gādāts par izzinošām ekspozīcijām un pasākumiem. Esmu paudis atbalstu tam, lai Latvijas Dabas muzejs jau drīzumā iegūtu nacionālā muzeja statusu. Tas ļaus stiprināt muzeja lomu sabiedrības informēšanā un izglītošanā par dabas aizsardzības jautājumiem. Muzeja jubilejas gadā ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejamas jaunā kvalitātē, tādēļ aicinu droši doties uz muzeju un iepazīt Latvijas dabas vērtības.”

Ornitologa, Zooloģijas nodaļas vadītāja Dmitrija Boiko vadībā, atjaunota Latvijas putnu ekspozīcija, kas pēc rekonstrukcijas papildināta ar interaktīvu izziņas materiālu un putnu balsīm. Ekspozīcijā skatāmas gandrīz 300 Latvijas putnu sugas, kas sakārtotas pēc sistemātikas principa. Eksponēti gan jaunākos laikos iegūti, gan unikālu vēsturisku kolekciju priekšmeti. Muzeja zinātnieks, entomologs Nikolajs Savenkovs muzeja apmeklētājiem sagatavojis entomoloģisko (kukaiņu) krājumu un šodien pastāstīs par tā veidošanas pamatprincipiem.

Jaunu ekspozīciju veidošana un to nepārtraukta pilnveidošana ir muzeja ikdienas darbs. Latvijas Dabas muzejs aicina ikvienu muzeja viesi apskatīt jaunākās ekspozīcijas „Botānika un mikoloģija”, „Entomoloģija” un „Mineraloģija”, kā arī iepazīsies ar nākotnes vīziju ekspozīcijā „Pasaules jūras no ziemeļiem līdz dienvidiem”. Muzeja sestajā stāvā ministrs apskatīs ekspozīciju – nodarbību telpu, kurā jaunākie apmeklētāji var interaktīvā veidā pētīt norises Latvijas un pasaules dabā.

Latvijas Dabas muzejam šogad aprit 175 gadi, tas turpina attīstīties un patlaban ievieš apjomīgu Kohēzijas fonda projektu, lai muzejs kļūtu vēl pieejamāks un modernāks, ar saistošām ekspozīcijām un aktuālu vides aizsardzības informāciju. Projekta ietvaros šobrīd tiek veidotas divas jaunas ekspozīcijas: „Latvijas zīdītājdzīvnieki’’ un „CITES (Vašingtonas konvencija) ”. Ar šo ekspozīciju māksliniecisko projektu kā arī ar plānoto muzeja vestibila rekonstrukcijas projektu šodien tiks iepazīstināts arī ministrs Juris Pūce.

Latvijas Dabas muzejs ir VARAM padotības iestāde, viens no senākajiem un apmeklētākajiem muzejiem Latvijā. Tā pamatfunkcijas ir saistītas ar sabiedrības izglītošanu un darbu ar muzeja krājumu: uzturēšanu, jaunu kolekciju veidošanu, izpēti un popularizēšanu. Šogad muzejam aprit 175 gadi un jubilejas gadā muzejs plāno iegūt Nacionālā muzeja statusu. Latvijas Dabas muzejs ir daudzu bērnu un ģimeņu mīļākais muzejs un tagad, kā jebkuram citam muzejam, tam nepieciešams jūsu atbalsts – muzeja apmeklējums.

#TiekamiesTagad iniciatīvu īsteno Latvijas Muzeju biedrība, kas ir lielākā muzejus un mākslas centrus apvienojošā nevalstiskā organizācija Latvijā un pārstāv 115 biedrus, aicinot atsākt apmeklēt muzejus.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20200305; 67026533
e-pasts: prese@varam.gov.lv