Krājuma kolekciju prezentācijas

12.0014.30
Notikuma valodas
RU

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs un lielākā tā daļa apmeklētājiem ikdienā nav pieejama un apskatāma. Lai interesentiem būtu iespēja uzzināt vairāk par muzeja daudzveidīgajām kolekcijām, reizi mēnesī – mēneša otrajā sestdienā – piedāvājam iespēju aplūkot ikdienā neeksponētus krājuma priekšmetus, satikties ar muzeja speciālistiem un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Plkst. 12.00 un 13.30 ekspozīcijā „Entomoloģija” tēma „Tauriņu krāsu daudzveidība” – materiāli no entomoloģiskā krājuma. Iespēja satikties ar Dabas muzeja entomologu Kasparu Ozoliņu. Speciālists demonstrēs un skaidros tauriņu krāsu mainību vienas sugas ietvaros, kā arī parādīs kukaiņus, kuriem var novērot ginandromorfismu – abu dzimumu ārējās pazīmes.

Plkst. 12.30 un 14.00 ekspozīcijā „Latvijas augi un sēnes” tēma „Ziemas sēnes dabā un muzeja krājumā” – materiāli no mikoloģiskā krājuma. Iespēja dzirdēt Dabas muzeja mikoloģes Diānas Meieres stāstījumu par sēņu sugām, kuras iespējams atrast ziemā atkušņu laikā, tostarp arī ēdamām cepurīšu sēnēm. Speciāliste skaidros, kā sēnes ievāc un sagatavo glabāšanai muzeja krājumā.

Dalība ar muzeja ieejas biļetēm.