Krājuma kolekciju prezentācijas

12.0014.30
Notikuma valodas
EN

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs un lielākā tā daļa apmeklētājiem ikdienā nav pieejama un apskatāma. Lai interesentiem būtu iespēja uzzināt vairāk par muzeja daudzveidīgajām kolekcijām, reizi mēnesī - mēneša otrajā sestdienā - piedāvājam iespēju aplūkot ikdienā neeksponētus krājuma priekšmetus, satikties ar muzeja speciālistiem un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Krājuma kolekciju prezentācijas tēmas 12. janvārī:

Plkst. 12.00 un 13.30 tēma „Latvijā ziemojošie putni” – materiāli no zooloģiskā krājuma. Iespēja dzirdēt Dabas muzeja ornitologa Dmitriju Boiko stāstījumu par ziemā biežāk sastopamajiem putniem - dažādu sugu zīlītēm, zvirbuļiem un citiem mazajiem putniem.

Ekspozīcijā „Latvijas putni”, 3. stāvā.

Plkst. 12.30 un 14.00 tēma „Latvijas un pasaules sēklas” – materiāli no botāniskā krājuma. Iespēja satikties ar Dabas muzeja vecāko botāniķi Laumu Miķelsoni. Lauma demonstrēs sēklu paraugus no Augusta Munča Pasaules sēklu kolekcijas, ko 1968. gadā kā dāvinājumu saņēma Dabas muzejs. Kolekcijā glabājas 14 000 sēklu paraugi. Būs iespējams aplūkot arī Alfrēda Rasiņa gatavotos sēklu paraugus, kas kādreiz izmantoti kā mācību materiāls jauno lauksaimnieku izglītošanai. Apmeklētāji ar palielināmo ierīču palīdzību varēs aplūkot gan pavisam sīkas sēkliņas, gan apskatīt ievērojama izmēra sēklas.

Ekspozīcijā „Latvijas augi un sēnes”, 4. stāvā.

Dalība ar muzeja ieejas biļetēm.