Konkurss „Cielavas gudrības” 2024./2025. m.g.

02.10.2024.
Konkurss „Cielavas gudrības” 2024./2025. m.g.

Latvijas Nacionālais dabas muzejs aicina skolēnus piedalīties komandu erudīcijas konkursā „Cielavas gudrības”. Šajā mācību gadā aizvadīsim konkursa 18. sezonu!

Konkursa „Cielavas gudrības” mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm un norisēm dabā. Sagaidot Latvijas Nacionālā dabas muzeja 180. jubileju, šosezon dosimies simboliskā ceļojumā pa muzeju, stāvu pa stāvam izzinot ekspozīcijas un ar tām saistītos tematus. Katrā no atlases kārtām iepazīsim augus, sēnes, zvērus, putnus un kukaiņus, minerālus un iežus, ekoloģijas jautājumus un dabas procesus, kas saistīti gan ar muzejā apskatāmo, gan ar krājumā glabāto.

• Konkursā pedagoga uzraudzībā var piedalīties 5., 6. un 7. klašu skolēnu komandas trīs cilvēku sastāvā.
  • Sezonā ir četras atlases kārtas (anketas) un viena finālspēle.
  • Skolēnu komandas noteiktajos datumos iesūta aizpildītas atlases anketas.
  • Katrā atlases kārtā komandas saņem punktus. Iegūtie punkti tiek summēti un veidots komandu kopvērtējums.
  • Kopvērtējumā katrai komandai tiks ņemtas vērā trīs labākās atlases anketas no četrām. Lai tiktu ieskaitīts kopvērtējums, komandai jāiesniedz vismaz trīs anketas.
  • Desmit komandas ar labāko trīs anketu kopvērtējumu tiek uzaicinātas uz finālspēli.
  • Atlases kārtu un kopvērtējuma rezultāti, kā arī pareizās atbildes tiek paziņotas mājaslapā www.dabasmuzejs.gov.lv un elektroniski e-pastā vai telefoniski.

Plašāka informācija par noteikumiem un plānotais laika grafiks skatāms konkursa nolikumā, kas pievienots zemāk.

Konkursa koordinatore

Lība Rudzīte, muzejpedagoģe; 26665406, konkursi@lndm.gov.lv.