Konkursa „Cielavas gudrības” 15. sezona noslēgusies

03.06.2022.
Konkursa „Cielavas gudrības” 15. sezona noslēgusies
Konkursa „Cielavas gudrības” 15. sezona noslēgusies
Foto - LNDM arhīvs

14. maijā Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā norisinājās konkursa „Cielavas gudrības” 15. sezonas finālspēlē. Šajā sezonā konkursa neklātienes daļā kopā piedalījās 56 komandas, no kurām kopvērtējumam kvalificējās 34 komandas. Uzaicinājumu uz finālspēli saņēma 10 labākās komandas.

Starp finālistiem bija komandas no Daugavpils 12. vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas, Vecpiebalgas vidusskolas un Ludzas pilsētas vidusskolas.

Finālspēlē komandām ttika uzdoti jautājumi par dažādiem pasaules un Latvijas biotopiem. Bija arī iespēja apskatīt klātienē dažus no augiem, kurus bijām aplūkojuši neklātienes anketās, piemēram, garšīgo monsteru. Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par biotopu - pilsētu, jāatpazīst putnu balsis, shematiski jāzīmē oranžērijā atrodamos augus un to daļas, kā arī jāatpazīst, kādi organismi dzīvo noteiktos biotopos.


Rezultāti

Finālspēles rezultātā uzzinājām, ka pirmo vietu ir izcīnījusī komanda „Pumpurēni” no Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas ar iegūtiem 69,5 punktiem no iespējamajiem 80 punktiem. Otro un trešo vietu ieguva, attiecīgi, Ahāts ar 62 punktiem un Vingri ar 59,5 punktiem no Skrundas vidusskolas.

Sezonā iegūto punktu kopvērtējuma tabula pielikumā.

Apsveicam laureātus, kā arī visus finālistus! Jūs esat malači, ka par spīti sarežģītajam gadam izcīnījāt vietu finālspēlē! Liels paldies arī skolotājiem, kas palīdzējuši komandām!

Sakām lielu paldies arī konkursa atbalstītājiem!

Paldies zīmolam „Jānis Sauka” par sagādātajām gardajām un sātīgajām pusdienām un balvām! Par balvām paldies arī zīmolam „Purpurs” un SIA „Jāņa sēta”, kā arī Salaspils Nacionālajam botāniskajām dārzam par laipno uzņemšanu!

Uz tikšanos nākamajā - 16. „Cielavas gudrības” sezonā!

Sponsors