Ķīnas cimdiņkrabis (Eriocheir sinensis)

16.11.2020.
Ķīnas cimdiņkrabis (Eriocheir sinensis)

Muzeja jubilejas gadā katru nedēļu piedāvājam iepazīt kāda krājuma priekšmeta, kas ikdienā glabājas īpašos apstākļos un nav publiski pieejams, fotogrāfiju.

ŠĪS NEDĒĻAS KRĀJUMA PRIEKŠMETS - Ķīnas cimdiņkrabis Eriocheir sinensisiena - svešzemju suga, kas apdraud vietējās bezmugurkaulnieku sugas, var pārnēsāt dažādas slimības un parazītus, kā arī sekmēt citu svešzemju sugu izplatību.

Novembris Dabas muzejā jau vairākus gadus ir vides mēnesis, tā laikā mūsu speciālisti pievērš uzmanību dažādām ar vides pārmaiņām saistītām tēmām.

2019. gada vides mēneša ietvaros skaidrojām, kas ir invazīvas sugas, ar ko tās atšķiras no savvaļā sastopamajām svešzemju sugām, no kurienes tās ienākušas Latvijā un, kā nepieļaut to tālāku izplatību.
Izstāde „Svešie mūsu dabā” veidota sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeja atbalsta biedrību un ir apskatāma muzeja mājaslapā.

Vairāk par projektu iespējams lasīt – krājuma kalendārs.