Izstādes apmeklētāju balsojumā uzvarējusi Antras Balodes jaunā trompetlilija „Vidzemīte”

18.07.2023.
Antras Balodes jaunā trompetlilija „Vidzemīte”

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā ir aizvadīta izstāde „Elegantās lilijas 2023”, un apmeklētāju balsojumā par izstādes skaistāko liliju atzīta Antras Balodes jaunā trompetlilija Vidzemīte.

Antra Balode ir liliju selekcionāre, liliju audzētāju biedrības „Lilium Balticum” priekšsēdētāja, daiļdārzniece, bioloģe, Latvijas Lauksaimniecības universitātes vadošā pētniece un docente, lauksaimniecības zinātņu doktore (Dr. agr.).

Izstādē apmeklētāji varēja apskatīt arī citas „Lilium Balticum” selekcionāru jaunās liliju šķirnes, piemēram, Sapņu ķērāja, Beverīna, Elfu sapņi, Anima un Mūzas deja.

Izstāde „Elegantās lilijas 2023”, kas veidota sadarbībā ar biedrību „Lilium Balticum”, Latvijas Nacionālajā dabas muzejā notika no 13. līdz 15. jūlijam. Savvaļā ir sastopamas ap 100 liliju sugām, bet selekcionētas vairāk nekā 13 000 šķirnes. Izstādē varēja redzēt ap 150 liliju šķirņu. Izstādes galvenais akcents bija smaržīgās trompetlilijas un milzu ziedu OT lilijas jeb austrumliliju un trompetliliju krustojumi („O” no Oriental, „T” no trompetlilijām), to atturīgo eleganci papildinot krāsainajām Āzijas lilijām.