Izstāde „Tomāti un garšaugi 2023”

08.08.2023.
Izstāde „Tomāti un garšaugi 2023”
Izstāde „Tomāti un garšaugi 2023”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
16.08.2023. - 20.08.2023.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 16. līdz 20. augustam norisināsies tradicionālā tomātu izstāde, kurā vienkopus varēs apskatīt vairāk nekā 300 dažādas tomātu šķirnes. Līdzās tomātiem būs apskatāmi arī krāšņi un aromātiski garšaugi.

Selekcionāri ik gadu rada jaunas un arvien neparastākas tomātu šķirnes, kas pārsteidz gan ar savu izmēru, formu un krāsu, gan arī garšas īpašībām. Izstādē „Tomāti un garšaugi 2023” būs apskatāmi gan selekcijas jaunumi, gan pasaulē sen zināmas un plašu ievērību guvušas tomātu šķirnes, ko savos dārzos izlolojuši pašmāju kolekcionāri. Daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un formu dažādībā katrs varēs atrast tieši savai gaumei vispiemērotākās šķirnes, iegādāties to sēklas un jau nākamajā gadā izaudzēt šos tomātus savā dārzā.

Izstādē piedalīsies Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” biedri Valdis Pūliņš (Talsi), Anatolijs Silins (Ikšķile), Darja Jureviča (Rīga), Ludmila Kodzasova un Artūrs Vicups (Rīga), kā arī ilggadējie sadarbības partneri – Elga un Aldis Bražūni no dārzniecības „Neslinko” (Ķekavas novads, Baloži). Audzētāji piedāvās apskatīt labi zināmas un daudzu iemīļotas tomātu genofonda šķirnes. Savukārt Valdis Pūliņš un Ludmila Kodzasova izstādei sagatavojuši pavisam jaunas šķirnes.

Ar bagātīgu garšaugu klāstu izstādē piedalīsies Saiva Pekuse no dārzniecības „Neslinko” (Ķekavas novads, Baloži), Valentīna Cuzņetova (Talsi), Marija Tocupe (Jelgavas novads) un Sarma Žarčinska (Ulbroka). Līdzās košajiem tomātiem izstādē varēs tuvāk aplūkot un novērtēt tādus aromātiskus garšaugus kā baziliks, timiāns, raudene, karijs, izops un pat kolas krūms.

Izstādes laikā ikviens interesents varēs iegādāties garšaugu stādus un pasūtīt tomātu sēklas, kas reģistrētas Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) reģistrā. Konsultācijas par tomātu audzēšanu sniegs Latvijā vadošie audzētāji.


Izstādes darbalaiks:
T. (16.08.) 10.00–17.00
C. (17.08.) 10.00–19.00
P. (18.08.) 10.00–17.00
S. (19.08.) 10.00–17.00
Sv. (20.08.) 10.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušie – 3,30 €
Pensionāri, studenti – 2,80 €*
Skolēni – 2,00 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

 • Biļešu cenas ir tādas pašas, kā pērkot muzeja kasē.
 • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
 • Biļetes kvadrātkodu lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas:

 • pirmsskolas vecuma bērniem;
 • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
 • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
 • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
 • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
 • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
 • personām ar ielūgumiem;
 • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi: Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.


 

Pievienotie faili