Izstāde „STOP! PIESĀRŅOTS!”

Norises vieta
Izstāžu zāle 1. stāvā
Notikuma valodas

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā atklāta izstāde „STOP! PIESĀRŅOTS!”. Tā ir stāsts par piesārņojuma veidiem, ar kuriem ikdienā var saskarties ikviens no mums. Līdzās biežāk dzirdētām problēmām par ūdens, gaisa un augsnes piesārņojumu, izstādē aplūkots arī gaismas un trokšņa piesārņojums, kā arī mikroplastmasa.

Vides piesārņojums ir aktuāla problēma visā pasaulē. Dažāda veida piesārņojums nonāk gaisā, ūdenī, augsnē, ietekmējot visus dzīvos organismus. Augstāks piesārņojuma līmenis ir pilsētās un apdzīvotās vietās, no kurām tas izplatās mazāk apdzīvotās teritorijās. Ilgtspējas nodrošināšanai ir svarīgi apzināt piesārņojuma veidus, to cēloņus un ietekmi.

Izstāde „STOP! PIESĀRŅOTS!” iepazīstina ar sešiem vides piesārņojuma veidiem. Aplūkoti gan labāk zināmu piesārņojumu – gaisa, ūdenstilpju  un augsnes – galvenie izraisītāji un sekas, gan arī gaismas, trokšņa un smakas piesārņojums, kas rada vienlīdz nopietnu ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku labsajūtu. Pateicoties sadarbībai ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu, apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties fotogrāfa Reiņa Hofmaņa digitālajā izstādē „Mikroplastmasa pilsētas vidē”, kas tuvplānā atklāj dažādus mikroplastmasas fragmentus. Katrs piesārņojums pētīts atšķirīgā veidā – ar skaņu, video, dažādiem priekšmetiem un vēstures liecībām. Izstādē sniegti ieteikumi, ko mēs katrs ikdienā varam darīt, lai samazinātu piesārņojumu.

Skolām

Par izstādē aktualizēto tēmu izstrādāta arī interaktīva nodarbība 7.–12. klašu skolēniem.

Nodarbības apraksts šeit.

Uzzināt vairāk par piedāvājumu, pieteikties ekskursijām un nodarbībām iespējams darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 26665406 vai rakstot e-pastu ekskursijas@lndm.gov.lv.

Izstāde „STOP! PIESĀRŅOTS!” 02.11.2022.–02.04.2023.

Izstāde atvērta muzeja darba laikā:
Pirmdiena – slēgts
Otrdiena – slēgts
Trešdiena 10.00–17.00
Ceturtdiena 10.00–17.00
Piektdiena 10.00–17.00
Sestdiena 11.00–17.00
Svētdiena 11.00–17.00

Ieeja ar muzeja biļetēm:
Pieaugušie – 3,50 €
Pensionāri, studenti – 2,50 €*
Skolēni – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ieejas kartēm. Plašāka informācija šeit

Ieeja izstādē ar atlaidi:

Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 20% atlaide

Izstāde tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Atbalstītāji