Izstāde „Rožu dārzs 2022”

22.06.2022.
Izstāde „Rožu dārzs 2022”
06.07.2022. - 09.07.2022.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikuma valodas
RU

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 6. līdz 9. jūlijam norisināsies rožu izstāde, kas veidota sadarbībā ar stādaudzētavu „Latroze”.

Savvaļā ir sastopamas vairāk nekā 400 rožu ģints sugas (18 aug arī Latvijā), no tām selekcionāri izveidojuši neskaitāmas rožu šķirnes, kas priecē pat visprasīgākos dārzu īpašniekus. Lai neapjuktu un atrastu sev tīkamāko un audzēšanas apstākļiem atbilstošāko, izstādes laikā stādaudzētavas „Latroze” dārzkopji, kuri ar rožu audzēšanu nodarbojas jau 26 gadus, apmeklētājiem sniegs noderīgus padomus un palīdzēs izvēlēties piemērotākos augus.

Izstādē varēs aplūkot aptuveni 100 rožu šķirņu – floribundrozes, tējhibrīdrozes, krūmrozes, parka rozes, vīteņrozes, klājeniskās rozes, miniatūrrozes un augststumbru rozes. Kā  pastāstīja SIA „Latroze” valdes locekle Madara Gulberga, „pēdējos gados cilvēki ir vairāk pievērsušies dārzkopībai, kā arī kļuvuši zinošāki, jo sociālajos tīklos tiek veidotas grupas, kur tiek sniegta informāciju par stādu kopšanu un stādīšanu, līdz ar to interese par rozēm ir pieaugusi. Izstādē vislielākais klāsts būs floribundrozēm un tējhibrīdrozēm – tās šogad ir vispirktākās rozes. Liels pieprasījums ir arī pēc augststumbru rozēm”.

Aicinām apmeklēt izstādi, tikties ar pieredzējušajiem dārzkopjiem, iegādāties stādus un aprunāties par rožu kopšanu un audzēšanu.

Izstādes atklāšana trešdien, 6. jūlijā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:
T. 12.00–17.00
C. 10.00–19.00
P. 10.00–17.00
S. 11.00–17.00

Biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,00 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas:

• pirmsskolas vecuma bērniem;
  • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
  • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
  • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
  • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
  • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
  • personām ar ielūgumiem;
  • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi:

Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili
Preses relīze(265.5 KB)