Izstāde „Ķirbjaugi un paprika 2023”

17.10.2023.
Izstāde „Ķirbjaugi un paprika 2023”
Izstāde „Ķirbjaugi un paprika 2023”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
25.10.2023. - 29.10.2023.
11.0017.00
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Oktobra beigās Latvijas Nacionālais dabas muzejs aicina uz gadskārtējo rudens ražas izstādi „Ķirbjaugi un paprika 2023”, kas tapusi sadarbībā ar Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”. No 25. līdz 29. oktobrim izstādes apmeklētāji varēs gūt ieskatu daudzveidīgajā ķirbjaugu un paprikas pasaulē, iepazīt selekcijas jaunumus, kā arī uzzināt par dažādām garšas un ārstnieciskajām īpašībām.

Sezonas noslēguma dārzkopības izstādē būs apskatāms plašs ķirbju šķirņu klāsts – gan iecienītas un gadu gaitā jau pārbaudītas, gan jaunas rudens lielogu šķirnes. To vidū būs gan ēdamie, gan dekoratīvie ķirbji, gan arī dažādi citi ķirbjaugi – kabači, cukini, patisoni, arbūzi, melotrijas jeb peļu arbūzi, tladiantas jeb sarkanie gurķi un momordikas jeb balzāmbumbieri. Īpaša vieta izstādē atvēlēta krāšņajai un bagātīgajai šī gada piparu ražai – būs gan saldā paprika, gan aso piparu šķirnes.

Izstāde, kā ierasts, aicinās pievērst uzmanību ne tikai ķirbjaugu un piparu krāsai, formai, izmēram un garšas niansēm, bet arī bioloģiskajai vērtībai. Gan ķirbji, gan pipari ir svarīgs vitamīnu un dzelzs avots. Izstādes laikā speciālisti konsultēs par ķirbjaugu un piparu audzēšanu, kā arī to lietošanu uzturā un veselības veicināšanā.

Šogad izstādē piedalīsies Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” ilggadējās kolekcionāres: Elga Bražūne un Saiva Pekuse no dārzniecības „Neslinko”, Valentīna Cuznetova, Sarma Žarčinska, Darja Jureviča, Ludmila Kodzasova un Maija Čerjaka.Būs iespēja iegādāties ķirbju sēklas, kas reģistrētas VAAD reģistrā.


Izstādes darbalaiks:
T. (25.10.) 11.00–17.00

C. (26.10.) 10.00–19.00
P. (27.10.) 10.00–17.00
S. (28.10.) 11.00–17.00
Sv. (29.10.) 11.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušie – 3,30 €
Pensionāri, studenti – 2,80 €*
Skolēni – 2,00 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

 • Biļešu cenas ir tādas pašas, kā pērkot muzeja kasē.
 • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
 • Biļetes kvadrātkodu lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas:

 • pirmsskolas vecuma bērniem;
 • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
 • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
 • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
 • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
 • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
 • personām ar ielūgumiem;
 • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi: Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.


 

Pievienotie faili