Izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2023”

19.05.2023.
Izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2023”
Izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2023”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
24.05.2023. - 27.05.2023.
Norises vieta
Izstāžu zāle 1. stāvā
Notikums paredzēts

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 24. līdz 27. maijam būs aplūkojama izstāde „Kaktusi un citi sukulenti 2023”. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību, un tajā varēs apskatīt lielu šo eksotisko augu dažādību – ap 500 sugu kaktusus un citus sukulentus. 

Šobrīd skaisti zied mamilārijas, astrofīti, rebūcijas un citi kaktusi. Ļoti iespējams, to ziedus varēs ieraudzīt arī izstādē. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Asklēpiju dzimtas sukulentiem – tie ir koki, krūmi vai lakstaugi ar taisniem vai vijīgiem stumbriem. Dzimtā ir apmēram 1700 sugu. Populārākie telpaugi ir no Stapelia ģints. Šīs sugas dabā izplatītas gandrīz tikai tropu joslā, dažas aug arī subtropos. Izstādē varēs aplūkot arī vairāku citu ģinšu kaktusus un daudzveidīgus sukulentus.

Kaktusi un citi sukulenti ir salīdzinoši viegli kopjami, tāpēc tos audzēt izvēlas arvien vairāk cilvēku. Jāievēro vien daži ieteikumi – ļoti svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana. Zemei jāpievieno daudz sīko akmentiņu un māla piciņas, bet ar papildu mēslošanu aizrauties nav ieteicams, jo kaktusiem nepieciešamie elementi ir pievienotajos akmeņos.

Izstādes apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt informāciju par kaktusu un citu sukulentu iegādi, audzēšanu, pārstādīšanu un daudz ko citu.

Līdzās kaktusiem un citiem sukulentiem izstādē aplūkojamas arī fotokonkursa „Mans putns 2023” labākās fotogrāfijas.


Izstādes darba laiks: 
24. maijā 10.00-17.00
25. maijā 10.00-19.00     
26. maijā 10.00-17.00
27. maijā 11.00-16.00    

Biļešu cenas:
Pieaugušie – 2,50 €
Pensionāri, studenti – 2,00 €*
Skolēni – 1,00 €*
*uzrādot apliecību
 
Ieeja izstādē bez maksas:

  • pirmsskolas vecuma bērniem;
  • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
  • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
  • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
  • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
  • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
  • personām ar ielūgumiem;
  • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi:
Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili