Izstāde „Flokši 2024”

18.07.2024. - 21.07.2024.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā

Šovasar Latvijas Nacionālajā dabas muzejā jau otro reizi tiek rīkota flokšu izstāde, atsaucoties uz apmeklētāju lielo interesi pagājušajā gadā. Izstādē „Flokši 2024”, kas norisināsies no 18. līdz 21. jūlijam, būs apskatāmas apmēram 100 flokšu šķirnes.

Izstādi rīko flokšu selekcionāre un kolekcionāre Tatjana Kočāne no Rugājiem. Viņas dārzā Latgalē aug daudz ziedu, tostarp aptuveni 200 flokšu šķirnes, no kurām vismaz 20 ir selekcionāres pašas radītas un būs apskatāmas izstādē. Līdzās īpašām un izsmalcinātām flokšu šķirnēm būs eksponēti arī krāsaini sēklaudžu pušķi. Kaut arī ne visi sēklaudži selekcijas gaitā kļūst par nākotnes šķirnēm, tiem nereti piemīt dekoratīva vērtība.

Flokšu selekcijā T. Kočānei ir liela pieredze. Kad viņas kolekcijas dārzā jau bija ap 100 dažādu šķirņu, viņa sāka ievākt flokšu sēklas. Flokši dārzā tiek stādīti viens otram blakus, ņemot vērā kukaiņu kā apputeksnētāju lomu jauno ziedu selekcijā. Piemēram, vakaros pie flokšiem bieži novērojami madaru sfingi. Selekcionāre arī pati mērķtiecīgi krusto flokšus, lai iegūtu jaunas šķirnes.

Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai tuvāk apskatīt T. Kočānes flokšu selekcijas skaistākās šķirnes un flokšu kolekcijas krāšņumu, novērtēt ziedu smaržu un krāsu dažādību, bet arī saņemt konsultācijas par audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli savam dārzam.

Izstādes atklāšana 18. jūlijā plkst. 12.00
Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes „Flokši 2024” darbalaiks:
C. (18.07.) 12.00–17.00
P. (19.07.) 10.00–17.00
S. (20.07.) 10.00–17.00
Sv. (21.07.) 10.00–17.00

Izstādes „Flokši 2024” biļešu cenas:
Pieaugušie – 3,50 €
Pensionāri, studenti – 3,00 €*
Skolēni – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

• Biļešu cenas ir tādas pašas, kā pērkot muzeja kasē.
  • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
  • Biļetes kvadrātkodu lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas:

• pirmsskolas vecuma bērniem;
  • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
  • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
  • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
  • politiski represētajām personām (uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
  • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
  • personām ar ielūgumiem;
  • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi:
Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili