Ģimenes diena „Zivju dzenītis un viņa kaimiņi mitrājos”

17.02.2020.
Zivju dzenītis
Zivju dzenītis
Foto - S. Bērziņa
Notikuma laiks
29.02.2020.
11.0016.00
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV
RU

Ģimenes ar bērniem sestdien, 29. februārī, aicina apmeklēt Latvijas Dabas muzeju, kur no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks pasākums „Zivju dzenītis un viņa kaimiņi mitrājos”. Kopā ar muzeja speciālistiem jaunie dabas pētnieki pildīs uzdevumu grāmatiņu un iesaistīsies citās aktivitātēs. 

Gada putns – zivju dzenītis – ir viens no krāšņākajiem Latvijas putniem. Tas uzturas un ligzdo pie upēm un kanāliem ar stāviem krastiem, jo ligzdu veido krastu atsegumos veidotās alās un pārtiek no zivīm. Zivju dzenītim, esot zem ūdens, spārni ir ieplesti un acis aizsargā caurspīdīga plēvīte. Lai arī zivju dzenītis ir gājputns, tas  paliek ziemot arī Latvijā pie vaļējiem ūdeņiem. 

Ģimenes dienā dalībnieki aicināti iepazīt arī zivju dzenīša kaimiņus – citus pie ūdeņiem mītošos putnus, to balsis un izprast, kas tiem kopīgs un kas – atšķirīgs. Pētīsim arī dažu pie ūdeņiem mītošo zīdītāju ēdienkarti, iepazīsim retu, aizsargājamo augu, kā arī runāsim par mitrājiem, to veidiem un nozīmi dabā. 

Pasākuma laikā ielūkosimies arī izstādē „Svešie mūsu dabā” un uzzināsim par svešzemju augiem un dzīvniekiem Latvijas mitrājos. 

Ģimenes dienas kļuvušas par vienu no apmeklētākajiem pasākumiem Latvijas Dabas muzejā. Tās notiek mēneša pēdējā sestdienā un katrā reizē tiek aplūkota kāda dabaszinātņu tēma. Satura ziņā pasākums piemērots ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Katrā reizē dalībnieki saņem uzdevumu grāmatiņu un materiālus radošai nodarbei. 


Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30).

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.


Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 2,00 € ģimenei.

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,00 €
pensionāriem, studentiem – 2,00 €*
skolēniem – 1,00 €*
*uzrādot apliecību

Ģimenes dienas dalībniekiem ieeja izstādē „Svešie mūsu dabā” bez maksas.

Visas sezonas garumā, no septembra līdz maijam, kārtējā pasākumā uzrādot kādu no sezonas ģimenes dienas grāmatiņām, jāiegādājas tikai muzeja ieejas biļetes. 

Pievienotie faili