Ģimenes diena „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”

21.11.2023.
Ģimenes diena „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”
Ģimenes diena „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”
Foto - LNDM arhīvs
Notikuma laiks
25.11.2023.
11.0016.00
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā sestdien, 25. novembrī, no plkst.11.00 līdz 16.00 notiks pasākums ģimenēm ar bērniem „Pats sevi notur, vējš cauri svilpo”, kurā muzeja pedagogi aicinās izzināt dažādu dzīvnieku skeletus.   

Pasākums „Ģimenes diena” Latvijas Nacionālajā dabas muzejā notiek mēneša pēdējā sestdienā un ir interesants mazajiem dabas pētniekiem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Katru reizi tas veltīts kādam aizraujošam dabas tematam. Ierodoties muzejā, dalībnieki saņem īpaši sagatavotu uzdevumu grāmatiņu. Atrisinājumi kopā ar vecākiem jāmeklē ekspozīcijās, tos palīdz noskaidrot arī muzeja pedagogi.

Šoreiz pētīsim zīdītājdzīvnieku skeletus, to uzbūvi, kopīgo un atšķirīgo. Mācīsimies atpazīt ekstremitātes un noteikt, kuriem dzīvniekiem tās pieder. Aplūkojot dažādus galvaskausus, mēģināsim saprast, kā plēsēju, augēdāju un visēdāju zobi pielāgojušies to barībai. Pētīsim arī cilvēka kaulu veidus. Ikviens varēs iejusties zooarheologa lomā un noteikt zvēru skeletus, kā arī radošajā darbiņā sagatavot izglītojošu pastkarti. Pasākumā būs apskatāmi muzeja zooloģiskā krājuma priekšmeti, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejami.

Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.


Ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 (materiālu izsniegšana notiek līdz plkst. 15.30). Uzdevumu izpildīšana aizņems aptuveni 40–60 minūtes.

Lūdzam ņemt vērā, ka muzeja darbalaika sākumā (plkst. 11.00) var veidoties rindas.

Biļetes var iegādāties muzeja kasē un Mobilly. Pasākuma biļete jāiegādājas arī, ja attiecināma bezmaksas ieeja muzejā.

Dalības maksa: muzeja ieejas biļete + pasākuma biļete (3,00 € ģimenei)

Muzeja biļešu cenas:
pieaugušajiem – 3,50 €
pensionāriem, studentiem – 2,50 €*
skolēniem – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja muzejā bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi un personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Informācija par atlaidēm muzeja biļetēm šeit.

Pievienotie faili