Fotokonkursa „Mans putns 2022” rezultāti

17.05.2022.
Jūras ērglis
Foto - A. Jesko

Fotokonkursam „Mans putns” šogad aprit 21 gads kopš tā pirmsākumiem 2002. gadā. Konkursa mērķis vienmēr ir bijis mudināt cilvēkus vērīgāk ieskatīties dabā, to labāk iepazīt un izprast. Tas veicina sabiedrības interesi un domu apmaiņu par putniem, to dzīvesveidu un norisēm dabā.

Konkursā šogad, atbilstoši nolikumam, piedalījās 40 dalībnieki ar 110 fotogrāfijām. Lai arī dalībnieku bija mazāk kā citus gadus, konkurence bija sīva. Konkursa žūrija atzinīgi novērtēja fotogrāfu vērīgumu un rūpību, un bija īpaši iepriecināta par lielo sugu daudzveidību.

• Bērnu grupā (līdz 12 gadiem) piedalījās 3 dalībnieki ar 9 fotogrāfijām;
  • Jauniešu grupā  (13–20 gadi) piedalījās 4 dalībnieki ar 10 fotogrāfijām;
  • Pieaugušo grupā (21–50 gadi) piedalījās 21 dalībnieks ar 59 fotogrāfijām;
  • Senioru (51 un vairāk gadu) grupā piedalījās 12 dalībnieki ar 32 fotogrāfijām.

Konkursa vērtēšanas komisija:

• Dabas fotogrāfs Aivars Petriņš;
  • Biedrības Foto.lv valdes loceklis Juris Kmins;
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza un Latvijas Nacionālā dabas muzeja darbam komisijā pilnvaroti pārstāvji.

Konkursa rezultāti

Bērnu grupā

1. vieta M. Zalāns "Rīts pie jūras". Sarkanā puskuitala Limosa lapponica
  2. vieta S. Budreviča "Žubītes dziesma". Žubīte Fringilla coelebs
  3. vieta A. Ņikitins "Atrodi putnu". Mizložņa Certhia familiaris

Jauniešu grupā

1. vieta E. Smislovs "Nožāvajās". Meža pīle Anas platyrhynchos
  2. vieta T. Ķerus "Sapūties". Tītiņš Jynx torquilla
  3. vieta S. E. Lukstiņa "Dzīvais pūpols". Garastīte Aegithalos caudatus

Pieaugušo grupā

1. vieta A. Jesko "Jūras ērglis". Jūras ērglis Haliaeetus albicilla
  2. vieta Ē. Tempelfelds "Kraukļa runas". Krauklis Corvus corax
  3. vieta G. Vilbrants "Dārza zaglis". Zīdaste Bombycilla garrulus

Senioru grupā

1. vieta I. Pērkone "Veiksme - neveiksmē". Vistu vanags Accipiter gentilis, lielais ķīris Chroicocephalus ridibundus
  2. vieta V. Ivanovs "Karoti par mammu, karoti par tēti". Dzeguze Cuculus canorus, erickiņš Phoenicurus phoenicurus
  3. vieta J. Zalāns "Vējš spalvās". Sniedze Plectrophenax nivalis

Apsveicam laureātus un visiem liels paldies par dalību konkursā gan pirmo reizi, gan atkārtoti! Tiekamies fotokonkursā „Mans putns 2023”!

Sakām lielu paldies konkursa atbalstītājiem - Latvijas uzņēmējiem un organizācijām.

Ar laureātiem par balvu saņemšanu sazināsimies personīgi.

Fotoizstāde „Mans putns 2022” atvērta no 21. maija līdz 3. jūlijam. Izstādē skatāmas dalībnieku iesūtītās fotogrāfijas bērnu, jauniešu, pieaugušo un senioru grupās. Latvijas savvaļas putnu fotomirkļi papildināti ar muzeja zooloģiskā krājuma ornitoloģisko kolekciju izbāžņiem, šoreiz izceļot dienas un nakts plēšputnus.

Informācija par izstādi šeit.

Atbalstītāji