Ekspresizstāde „Ballīšu zvēri”

26.04.2023.
Ekspresizstāde „Ballīšu zvēri”
Ekspresizstāde „Ballīšu zvēri”
Publicitātes foto
Notikuma laiks
27.04.2023. - 21.05.2023.
Norises vieta
Zooloģijas ekspozīcija 3. stāvā
Notikums paredzēts
Notikuma valodas
LV

Lai informētu sabiedrību par dažāda mēroga pasākumu rīkošanas ietekmi uz dabas resursiem un klimatu, Latvijas Dabas fonds (LDF) īsteno kampaņu „Ballīšu zvērs. Pret paša gribu”, kuras ietvaros Dabas muzejā skatāma ekspresizstāde „Ballīšu zvēri”.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā 27. aprīlī tika atklāta LDF kampaņa „Ballīšu zvērs. Pret paša gribu” par dabai un klimatam draudzīgu pasākumu rīkošanu. Notikumā LDF iepazīstināja ar  rokasgrāmatu dabai un klimatam draudzīgu pasākumu rīkošanai un aicināja dažādas organizācijas parakstīt labas gribas memorandu.

Ekspresizstādes un kampaņas tēli – Latvijas lielākais dzīvnieks alnis, meža cūka un Latvijas nacionālais putns baltā cielava – kļuvuši par ballīšu zvēriem pret pašu gribu, jo tiem nereti nākas sadzīvot ar atkritumiem, kas dabā palikuši pēc lielāka un mazāka mēroga pasākumiem.

Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa stāsta: „Cilvēks ir sociāla būtne – mēs vēlamies tikties, kopīgi svinēt un priecāties. Mēs esam ballīšu zvēri. Tomēr bieži vien mūsu ballītes beidzas, taču to atstātā ietekme uz vidi turpinās, kamēr sadalās pēdējais konfeti gabaliņš. Līdz ar to par ballīšu zvēriem var kļūt tie, kuri to nevēlas. Ar dabai un klimatam draudzīgu pasākumu rokasgrāmatu un kampaņu „Ballīšu zvērs. Pret paša gribu” mēs rosinām cilvēkus mazināt savu rīkoto pasākumu ietekmi uz vidi. Dabas daudzveidības un klimata krīzes laikā šim vajadzētu būt loģiskam solim, taču ne visi tam ir gatavi. Mūsu rokasgrāmata palīdzēs soli pa solim iet zaļāku pasākumu virzienā.”

Latvijas Nacionālā dabas muzeja direktore Skaidrīte Ruskule: „Mēs esam ļoti priecīgi, ka muzeja apmeklētājiem – gan skolēniem, gan ģimenēm ar bērniem – būs iespēja uzzināt par kampaņas rokasgrāmatu un vēstījumu. Ceram, ka tas palīdzēs nodot ziņu plašākai sabiedrībai un veidos dziļāku izpratni par mūsu svētku un ballīšu radīto īstermiņa un ilgtermiņa ietekmi uz dabu, un rosinās pieņemt pareizos lēmumus, pielikt pūles un rīkot nākamos piknikus atbildīgāk.”


LDF projektā „Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ir izveidojis digitālu rokasgrāmatu, kurā apkopoti ieteikumi dabai un klimatam draudzīga pasākuma rīkošanaihttps://climategame.eu/greener-festival/. Tajā aplūkotas piecas notikumu organizēšanas tēmas: ēdināšana, atkritumi, enerģija un ūdens, transports un vieta. Rokasgrāmatas lietotājs var atzīmēt informāciju par savu plānoto pasākumu un iegūt individualizētus ieteikumus vai arī izmantot tās pilno versiju. Mērķauditorija ir ikviens, kurš rīko kādu notikumu – sākot no dzimšanas dienas svinībām draugu lokā, bērnu ballītēm un beidzot ar starptautiskām konferencēm un mūzikas festivāliem.


Ekspresizstāde „Ballīšu zvēri” 27.04.–21.05.2023.

Izstāde atvērta muzeja darba laikā:
Pirmdiena – slēgts
Otrdiena – slēgts
Trešdiena 10.00–17.00
Ceturtdiena 10.00–19.00
Piektdiena 10.00–17.00
Sestdiena 11.00–17.00
Svētdiena 11.00–17.00

Ieeja ar muzeja biļetēm:
Pieaugušie – 3,50 €
Pensionāri, studenti – 2,50 €*
Skolēni – 1,50 €*
*uzrādot apliecību

Ieeja izstādē bez maksas – saskaņā ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja maksas pakalpojumu cenrādi, personām ar ieejas kartēm. Plašāka informācija šeit.
 
Ieeja izstādē ar atlaidi – plašāka informācija šeit.


Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili
Preses relīze(98.98 KB)