Ar finālspēli Līgatnē noslēgusies konkursa „Cielavas gudrības” 17. sezona

29.05.2024.
Konkursa „Cielavas gudrības” 17. sezonas finālisti
Konkursa „Cielavas gudrības” 17. sezonas finālisti
Foto - LNDM arhīvs

26. maijā Līgatnē norisinājās konkursa „Cielavas gudrības” 17. sezonas finālspēle. Šajā sezonā konkursa neklātienes daļā kopā piedalījās 78 komandas, no kurām kopvērtējumam kvalificējās 49 komandas. Kā jau ierasts, aicinājumu uz finālspēli saņēma 10 labākās komandas.

Finālā satikāmies ar komandām no Rūjienas vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Rīgas Daugavgrīvas pamatskolas, Jūrmalas Pumpuru vidusskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Ziemeru pamatskolas un Viļakas vidusskolas.

Finālspēlē komandas izpētīja dažādus iežu veidus, atbildēja uz jautājumiem par Baltijas virsotnēm un Līgatnes klintīm, noteica un grupēja kalnu augus un ķērpjus, kā arī uzzināja, kā atšķiras dažādās dzīvotnēs ligzdojošu putnu olas.


Rezultāti

Sīvā cīņā par uzvarētājiem kļuva komanda „Hameleoni” no Skrundas vidusskolas ar iegūtiem 35,5 punktiem (no iespējamajiem 40 punktiem). Otrās vietas ieguvēji „Trakās datorpeles” no Jūrmalas Pumpuru vidusskolas piekāpās pirmajai vietai tikai par 0,5 punktiem, iegūstot 35 punktus. Uzvarētāju trijotnē iekļuva arī komanda „Zaļie rūjienieši” no Rūjienas vidusskolas ar 33,5 punktiem.

Iegūto punktu tabula atrodama pielikumā.

Apsveicam laureātus! Apsveicam arī visus finālistus, jo šīs sezonas kopvērtējuma rezultāti bija blīvi un nokļūšana finālā tiešām nebija viegla! Īpašs paldies visiem skolotājiem, kuri aicināja skolēnus piedalīties!

Liels paldies arī konkursa atbalstītājiem! Par gardajām pusdienu desiņām parūpējās Z/S „Dimzas”, par balvām – kāpšanas zāle „Virsotne”, SIA „Jāņa sēta”, „SIA „Orkla Latvija” zīmolu Staburadze un Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”. Paldies visiem!

Uz tikšanos konkursa „Cielavas gudrības” nākamajā – 18. sezonā!


Pievienotie faili
Atbalstītāji