Ar atzinību novērtēta izstāde „SKUDRA”

06.06.2024.
Foto: Valters Lācis

Vasaras sākumā, 3. jūnijā, Eduarda Veidenbauma muzejā „Kalāči” norisinājās Muzeju dienas svinības un Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2024 pasniegšanas ceremonija. Tajā ar atzinību novērtēta aizvadītās sezonas spilgtā un apmeklētāju iemīļotā izstāde „SKUDRA”.

Izstāde veidota kā interaktīvs stāsts par skudrām un to mijiedarbību ar dažādiem dzīvajiem organismiem, iepazīstinot ar jaunāko pētījumu rezultātiem par skudru radniecību ar citiem plēvspārņiem un aicinot tuvplānā aplūkot skudras ārējās uzbūves īpatnības – kā skudras galva, taustekļi vai dzelonis izskatās ievērojamā palielinājumā. Izstādē pirmoreiz publiski izstādītas Latvijas Nacionālā dabas muzeja jaunajā makrofoto studijā tapušās skudru portretu fotogrāfijas.

Izstādes saturu veidojuši Latvijas Nacionālā dabas muzeja entomologi un citi speciālisti, izstādes dizainu – Aģentūra Raugs, izgatavošanu – SIA „Lowtech”. Izstāde tapusi sadarbībā ar Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, Daugavpils Universitāti, SIA „Antspils”, Latvijas Mikologu biedrību, „Forum Cinemas”, SIA „Orkla Latvija” zīmolu Staburadze un tautas lietišķās mākslas studiju „Ataudze”.

Izstāde tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Multimediju studija „Ocean.lv” izstrādājusi izstādes „SKUDRA” virtuālo tūri, kas apskatāma šeit.

Paldies Latvijas Muzeju biedrībai par augsto novērtējumu!
Paldies visiem izstādes veidotājiem un apmeklētājiem!

Atbalstītāji