Aicina piedalīties aptaujā par dabas aizsardzību Latvijā

05.07.2021.
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Foto - Dabas aizsardzības pārvalde

Lai noskaidrotu sabiedrības attieksmi, zināšanas un izpratni par dabas aizsardzības jautājumiem Latvijā, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) vairāku mēnešu garumā veiks plašu iedzīvotāju aptauju.

Aptauja norisināsies LIFE Integrētā projekta LatViaNature ietvaros un tās norisi, rezultātu apkopošanu un analīzi nodrošinās viens no projekta partneriem – Vidzemes augstskola. 

Pārvalde aicina ikvienu Latvijas iedzīvotājs atlicināt laiku, lai paustu viedokli par savām attiecībām ar dabu, dabas daudzveidības saglabāšanu, kā arī attieksmi pret dabas aizsardzību un cilvēka un dabas mijiedarbību.

Dabas aizsardzības pārvaldes pamatuzdevums ir saglabāt mūsu visu kopējās dabas vērtības, tādēļ sabiedrības viedokļa apzināšana ir mērķtiecīgs pasākums dabas izglītības un kopējas izpratnes veidošanā, kas ir būtiska gan projekta mērķu sasniegšanai, gan visas dabas aizsardzības sistēmas pilnveidošanai.  Svarīgi, lai katrs Latvijas iedzīvotājs apzinās, ka daba ir mums līdzās, tās aizsardzība ir klātesoša mūsu ikdienas darbos un attieksmē, un katrs no mums ar savu rīcību var dot pienesumu dabas vērtību saglabāšanu,” pauž  Pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns un aicina ikvienu veltīt 20 minūtes, lai pētnieki aptaujā varētu iegūt visaptverošus datus.

Piedalīšanās aptaujā ir brīvprātīga. Ikviens, kas aizpildīs anketu, būs sniedzis savu personīgo ieguldījumu dabas aizsardzības politikas, dabas izglītības un dabas vērtību apsaimniekošanas pilnveidē.


No 1. jūlija līdz 31. augustam anketu varēs aizpildīt tiešsaistē, bet no 1. septembra līdz 23. decembrim aptauja tiks turpināta gan tiešsaistē, gan aizpildot anketas klātienē, lai mērķtiecīgi sasniegtu nepieciešamo mērķauditoriju. Aptaujas dati tiks apkopoti līdz 2022.gada aprīlim, datu publicēšana plānota maijā.

Anketas aizpildīšana prasīs aptuveni 20 minūtes https://bit.ly/dabas-aizsardzība


Plašāka informācija:
Vita Krieviņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
LIFE-IP LatViaNature 
Komunikācijas vadītāja
+371 29160721
vita.krievina@daba.gov.lv
Latvianature.daba.gov.lv 

Pievienotie faili
Preses relīze(303.88 KB)