Izstāde „Dālijas 2024”

05.09.2024. - 08.09.2024.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā

No 5. līdz 8. septembrim Latvijas Nacionālajā dabas muzejā norisināsies izstāde „Dālijas 2024”, kas tapusi sadarbībā ar biedrību „Latvijas dālijas”. Līdzās biedrības audzētāju šķirnēm būs skatāmi arī paraugi no Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Nacionālā botāniskā dārza kolekcijām.

Dālijas savvaļā aug Meksikā un citviet Centrālamerikā, bet Eiropā tās audzētas un selekcionētas kopš 18. gadsimta. Tāpat kā daudzās valstīs, arī Latvijā arvien populārāka kļūst tendence veidot dārzos atsevišķas zonas tieši grieztajiem ziediem un dālijas līdzās asterēm, kosmejām, cīnijām un lauvmutītēm ir neatņemama šādu dārzu sastāvdaļa. Dālijas sajūsmina ar bagātīgu ziedlapu formu un izmēru daudzveidību, bet īpaši ar toņu bagātību. Atšķirībā no citiem augiem, dālijas piesaista apputeksnētājus tieši ar košajām krāsām, nevis ar smaržu.

Izstādē piedalīsies biedrības „Latvijas dālijas” audzētāji Elīna Zaļā, Rita Zaļā un Evita Puzāne, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza dāliju selekcionāre Inese Mellace, kā arī būs apskatāmi paraugi no Nacionālā botāniskā dārza kolekcijas. Dāliju selekcija ir plaši izplatīta visā pasaulē un apmeklētāju vērtējumam būs eksponētas dāliju šķirnes, kas radītas Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Beļģijā, ASV un Japānā. Izstādes apmeklētāji varēs nobalsot par, viņuprāt, visskaistāko dāliju šķirni.

Katru dienu izstādē būs iespēja satikt dāliju ekspertus, kas labprāt sniegts praktiskus padomus par dāliju audzēšanu un kopšanu, kā arī ieteiks katra dārza apstākļiem piemērotākās dāliju šķirnes.

Izstādes atklāšana 5. septembrī plkst. 12.00
Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes „Dālijas 2024” 05.–08.09. darbalaiks:
C. (05.09.) 12.00–17.00
P. (06.09.) 10.00–17.00
S. (07.09.) 10.00–17.00
Sv. (08.09.) 10.00–17.00

Izstādes „Dālijas 2024” 05.–08.09. biļešu cenas:
Pieaugušie – 3,50 €
Pensionāri, studenti – 3,00 €*
Skolēni – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

• Biļešu cenas ir tādas pašas, kā pērkot muzeja kasē.
  • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
  • Biļetes kvadrātkodu lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas:

• pirmsskolas vecuma bērniem;
  • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
  • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
  • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
  • politiski represētajām personām (uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
  • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
  • personām ar ielūgumiem;
  • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi:
Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili