Fotoizstādē skatāmas Igaunijā uzņemtas fotogrāfijas, kurās redzamas pelēko vilku (Canis lupus) darbības pazīmes, to pēdas un iemītās takas, kā arī paši vilki. Īpašu vērtību fotogrāfijām piešķir katra autora personīgais stāsts par attēlā iemūžināto notikumu.
Fotogrāfijas papildinātas ar Latvijas Nacionālā dabas muzeja un Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” speciālistu komentāriem par vilkiem raksturīgo uzvedību, to pētniecības metodēm, medībām un fotogrāfijās iemūžinātajiem mirkļiem līdzīgiem novērojumiem Latvijā.
Izstādes veidotāji no žurnāla „Dabas draugs” (Loodusesõber) un informācijas vietnes „Dabas kalendārs” (Looduskalender) Igaunijā atklāj, ka gaidījuši fotogrāfijas no medniekiem un mežā gājējiem, kuri fotografē bez profesionāla aprīkojuma. Organizatori vēlējās saņemt personiskas bildes ar klātbūtnes sajūtu, nevis komercnolūkos uzņemtus ideālus kadrus. Kopā saņemtas 59 fotogrāfijas, kas ir necerēti daudz, ņemot vērā vilka dzīvesveidu, uzvedību un tā daudzšķautņaino reputāciju.
„Vilks ir meža sanitārs, tā vieta dabā ir ļoti skaidra un nozīmīga. Kad sapratām vilka lomu, sākām labāk saprast arī sarežģītās attiecības starp savvaļas sugām un vilku nepieciešamību kopējā ekoloģijā,” stāsta izstādes veidotāji Igaunijā.
Izstāde tapusi 2013. gadā, aizsākot gada dzīvnieka nominēšanas tradīciju Igaunijā. Latvijā pelēkais vilks bija 2014. gada dzīvnieks.
Izstāde sastāv no 21 fotoplanšetes. To izmēri ir no 40cm X 68cm līdz 70cm X 50cm.
Vairāk par ceļojošajām izstādēm iespējams uzzināt, zvanot pa tālr. 26159323 vai rakstot e-pastu undine.preisa@lndm.gov.lv.