„Gulbji – zināmais un nezināmais”

Izstāde “Gulbji – zināmais un nezināmais” atklāj gulbju dzīves noslēpumus, gulbju sugu daudzveidību pasaulē un Latvijā, gulbju ligzdošanas ieradumus – kad un kur gulbji būvē ligzdu, cik olu dēj, kā aug gulbju mazuļi, kā vecāki tos pieskata. 

Sabiedrības interesi un nereti pat sašutumu rada gulbju gredzeni, tādēļ izstāde skaidro gulbju pētniecības nozīmi un metodes. Īpaša uzmanība pievērsta gredzenošanai – kādi gredzeni tiek izmantoti un ko nozīmē burti un cipari uz tiem. Izstādē var uzzināt arī par diviem aktuāliem gulbju pētījumiem Latvijā un to rezultātiem – paugurknābja gulbju pētījumu Rīgā un ziemeļu gulbju izpēti visā Latvijas teritorijā.

Izstāde sastāv no 8 planšetēm izmērā 99cm X 129cm.
Vairāk par ceļojošajām izstādēm iespējams uzzināt, zvanot pa tālr. 26159323 vai rakstot e-pastu undine.preisa@lndm.gov.lv.