Dabas muzejs iegūst jaunu logotipu

29.09.2021.
LNDM logo

Latvijas Nacionālais dabas muzejs 2021. gadā iegūst jaunu logo.

Jaunais logo tika prezentēts 2021. gada 29. septembrī, un liek pamatus Dabas muzeja zīmola attīstībai.

Logotips izstrādāts, apspēlējot lielo latīņu alfabēta burtu L (no vārda Latvija) apvienojumā ar  lapu attēlu, kas simbolizē Latvijas dabu.

Izvēli burta L lietojumam noteica fakts, ka Dabas muzejs ir vienīgais nacionālas nozīmes akreditēts daudznozaru dabas muzejs valstī. Izvēli veicināja arī tas, ka logotips jāveido gan latviešu, gan angļu un krievu valodā. Visās trīs valodās muzeja nosaukumā iekļautais Latvijas vārds sākas ar burtu L.

Burtu L veido trīs daļas trīs krāsās, kas  simbolizē muzeja trīs pamatfunkcijas:

• vēsi zaļais - pārmantotā muzeja krājuma saglabāšanu un krājuma veidošanu nākotnes paaudzēm;
  • silti zaļais - krājuma izpēti;
  • violetais - sabiedrības vides izglītību.

L

Logotipu izstrādājusi Anitra Eglīte-Poikāne, dizaina biroja BUMBIERKOKS vadošā dizainere.

Logotipa prezentācijas video

Atbalstītāji